Są wyniki matur 2020

  • 12.08.2020, 05:10
  • ak
Są wyniki matur 2020
Język obcy poszedł lepiej niż ojczysty, matematyka całkiem nieźle. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie, której podlega województwo lubelskie, opublikowała wstępne wyniki tegorocznych matur.

W województwie lubelskim do egzaminów z wszystkich przedmiotów obowiązkowych egzaminu maturalnego w terminie głównym 2020 roku, czyli w czerwcu przystąpiło 15 959 tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych (liceów ogólnokształcących i techników). Wszyscy musieli przystąpić do egzaminów pisemnych z przedmiotów obowiązkowych, tj. języka polskiego, języka obcego nowożytnego, matematyki oraz co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. 

CZYTAJ TAKŻE: EGZAMIN ÓSMOKLASISTÓW. ZNAMY WYNIKI W GMINACH

Maturę zdało 71,5 procenta z nich (80 proc. w liceach i 56,4 proc. w technikach). Ci, którym się nie powiodło z jednego przedmiotu (2 759 osób ), napiszą poprawki we wrześniu. Więcej niż jeden przedmiot "oblało" na Lubelszczyźnie 1 782 absolwentów szkół średnich. Ich czeka powtórka z egzaminu dojrzałości w kolejnych latach.

Jak poszło absolwentom liceów i techników z naszego regionu? Jak uczniowie z Zamościa wypadli w porównaniu z rówieśnikami z Białej Podlaskiej, Chełma, Lublina? O tym przeczytasz w następnym numerze Kroniki Tygodnia, który ukaże się we wtorek, 18 sierpnia. 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe