Tradycyjne śpiewanie w Bełżcu

  • 14.08.2020, 09:06
  • wd
Tradycyjne śpiewanie w Bełżcu
W pierwszym tygodniu września odbędzie się Przegląd Twórczości Ludowej im. Anieli Gmoch. To już druga edycja tego wydarzenia.

Pierwszy przegląd poświęcony pamięci Anieli Gmoch, pochodzącej z Bełżca śpiewaczce ludowej, laureatce m.in. Złotej Baszty na Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym i nagrody im. Oskara Kolberga, zorganizowano we wrześniu ub. roku. W tym roku odbędzie się on w dniach 4-6 września. Gminny Ośrodek Kultury w Bełżcu pozyskał na jego zorganizowanie dofinansowanie z programu EtnoPolska 2020.

Na początek zaplanowano warsztaty tradycyjnego śpiewania. Poprowadzi je śpiewaczka i animatorka kultury Katarzyna Chadoń. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisać się można w GOK-u do 24 sierpnia (telefoniczne pod nr.: 84 665 21 20 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: gok.belzec2gmail.com). W niedzielę 6 września – o godz. 14 przy zabytkowej cerkwi pw. św. Bazylego Wielkiego w Bełżcu nastąpi uroczyste otwarcie przeglądu. Wtedy też wystąpią soliści, zespoły śpiewacze i kapele ludowe, a uczestnicy warsztatów tradycyjnego śpiewu zaprezentują czego się nauczyli. Przy okazji wydarzenia swoje tradycyjne rękodzieło pokażą twórcy ludowi. Będzie też można spróbować potraw regionalnych przygotowanych przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich. 

"Kronika Tygodnia" jest partnerem medialnym Przeglądu.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe