Zamość: Wściekłość petentów. Godzinami stoją w kolejce (TYLKO W GAZECIE)

  • 11.08.2020, 11:23
  • Agnieszka Piela
Zamość: Wściekłość petentów. Godzinami stoją w kolejce (TYLKO W GAZECIE) Tłoczno, duszno, a kolejka przesuwa się bardzo powoli.
W Wydziale Ewidencji Kierowców i Pojazdów w Zamościu można poczuć klimat PRL-u.

O sytuacji, jaka od wielu tygodni panuje w tym wydziale zamojskiego magistratu już pisaliśmy, ale też nieustająco odbieraliśmy kolejne telefony ze skargami i wysłuchiwaliśmy kolejnych opowieści. Niektórzy, aby zarejestrować samochód kolejkę zajmują na długo przed otwarciem urzędu przy ulicy Partyzantów 10.

Jak tam wygląda sytuacja? Czy cokolwiek można zmienić? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia.

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (30)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanin
Zamościanin 12.08.2020, 14:31
HAŃBA URZĘDU MIASTA HAŃBA PREZYDENTA to urzędnik dla petenta a nie odwrotnie P. Wnuk zapomniał
Ja
Ja 12.08.2020, 09:48
Co do drukóww internecie i na korytarzu:

Niektorzy nie potrafią wypelnic ankiety typu imie nazwisko data urodzenia miejsce zamieszkania i etentualnie kto upowazniony itd a co mowic takie rzeczy co tam są XD . Sam rejestrowalem juz 3 pojazdy i do jednego dobijałem hak i fakt czeka sie dlugo az za dlugo przydal by sie dodatkowy pokój i dodatkowi pracownicy bo akurat tam to maja lekko mowiac prze***
Julek
Julek 12.08.2020, 12:37
Przecież można wrzucić do urny i poczta odeślą. Nie trzeba stać, żeby wbili hak.
Licha
Licha 11.08.2020, 20:06
Wizyta w tej instytucji to dzien wyjety z zyciorysu. Czy trzeba naprawde konczyc studia wyzsze , zeby zmienic system pracy w urzedzie i ułatwić prace innym urzednikom oraz zwykłym ludziom, tworząc przy okazji pozytywny wizerunek dla całego urzędu?? Na wstępie wystarczy zamiescic druki dokumentów na stronie internetowej i wyłozyc plik druków w widocznym miejscu na korytarzu. Zaoszczedziłoby to tych bzdurnych kolejek. W takim Krasnystawie potrafią to zrobic, a w Zamosciu juz nie?
Julek
Julek 12.08.2020, 12:35
Wszystkie druki są na stronie internetowej. Wystarczy na nią zajrzeć.
retrokiller
retrokiller 12.08.2020, 07:52
Kadra pracownicza niezmienna od lat. Nie ma rotacji to wiadomo, że nikt nie musi się starać, a kolejki dalej puchną w najlepsze;(
Maro
Maro 12.08.2020, 06:21
Na wstępie to trzeba oczy otworzyć jak się do urzędu wchodzi, bo wszystkie druki w nadmiarze leżą na stoliku na pół piętrze od kilku miesięcy.Jakoś większość je widzi i wypełnia,tylko nieliczni przychodzą i czekają aż ktoś te druki pod nos im przyniesie i najlepiej za nich wypełni.
Przemek
Przemek 12.08.2020, 14:50
Leza w nadmiarze na stoliku na pół piętrze?? Jasne miesiac temu byłem polowe druków brakowało zależy kiedy sie przyjdzie i jak sie trafi takze nie pisz Pan glupot.
Julek
Julek 12.08.2020, 12:44
Dobrze piszesz. I nie ze wszystkim trzeba stać, można wysłać pocztą, albo wrzucić do urny, piszą na stronie i jest kartka na drzwiach. Dowód też wyślą pocztą, jak trzeba. Tak piszą.
Klient
Klient 12.08.2020, 05:50
Wszystko jest w widocznym miejscu , druki są na Internecie sam wydrukowałem u rejestrowałem ok 2 tygodni temu
Obserwator.
Obserwator. 11.08.2020, 19:58
Urzędników się nie czepiajmy sam widziałem jak łapali kęsa między jednym papierkiem a innym. Tam trzeba zmienić zasady organizacji pracy. Ci od rejestracji nie mają czasu kawy wypić a ci po drugiej stronie sali mają czas gazetke poczytać bo intetesantów mniej. Czy oni nie mogli by w wolnej chwili rejestrować?
zorro
zorro 13.08.2020, 20:38
To tam się kawę pija?K.....kawiarnia czy praca?Niemiec tam by się przydał!!!
Uwaga
Uwaga 12.08.2020, 09:47
To klient widzi możliwości poprawy a dyrektor nie widzi? Tych po drugiej stronie sali dać tam gdzie są kolejki proste chyba to jest.
Julek
Julek 12.08.2020, 12:33
Mówisz o tych, którzy zajmują się prawami jazdy? To wg Ciebie wszyscy powinni rejestrować auta, a nikt nie wydawać praw jazdy?
Misiek
Misiek 11.08.2020, 18:53
To znaczy mieszkańcy Zamościa się bogacą, jak mają co rejestrować.
Wizualizacja
Wizualizacja 11.08.2020, 16:56
Artykuł na skalę światową. Kilka linijek tekstu i wszystko opisane. Może by się tak zainteresować, dlaczego petenci czekają w tak długich kolejkach? Teksty z kroniki mogłyby pisać przedszkolaki i czytałoby się je z większą przyjemnością. Po co upubliczniać coś, co nie przekłada się na NIC? Fajnie, że klienci zajmują kolejkę przed urzędem, coś niesamowicie dziwnego w okresie pandemii. Kolumb byłby dumny z odkrycia takich informacji. Pozdrawiam autora tekstu.. ^^
Jacek
Jacek 11.08.2020, 22:10
Widać pracownik !
Zła organizacja pracy i personelu za mało . Nie nowy lokal a nowy praciwnik konieczny .
Tak . O tym trzeba pisać to może aktualny decydent przeczyta i zrozumi . Ten co nie stał w bezsensownej kolejce widzi ti inaczej .
Arek
Arek 11.08.2020, 18:52
Kolejka przed urzedem stoi tylko do momentu otwarcia urzędu. Codziennie tamtędy przejeżdżam do pracy i widzę jak codziennie rano wchodzą do budynku. Nie stoja w dzień na dworze.
aaaaaaaa
aaaaaaaa 12.08.2020, 17:06
Na dworze to się stoi w urzędzie skarbowym.
Do blondynki chyba
Do blondynki chyba 12.08.2020, 09:47
O to łaskawie.
AGA
AGA 11.08.2020, 18:47
Napisane jest pod spodem ,,Jak tam wygląda sytuacja? Czy cokolwiek można zmienić? Czytaj w nowej Kronice Tygodnia." Wystarczy potrafić wszystko przeczytać.
Pawel
Pawel 11.08.2020, 15:58
Oczywiście na początku kawa w godzinach pracy potem przyjmowanie petentów
Konrad
Konrad 11.08.2020, 19:27
Jeden lubi kawę inny wodę,jest gorąco każdy ma prawo się nawadniać,tak jak interesanci przychodzą że swoją wodą.Odstępy także powinni sami zachowywać dla własnego bezpieczeństwa.W komunikacji zawsze były,są i będą kolejki. Ludzie masowo kupują auta,czasami przynoszą do rejestracji kilka na raz a inne zbywają to wszystko trwa. Przed budynkiem mogą sobie stać nikt nikomu nie broni a po otwarciu urzędu wchodzą do środka i jak deszcz pada to nie stoją w deszczu jak w innych urzędach. Miejsc siedzących w środku dość dużo ale większość woli stać przy drzwiach do WEKiP ''jeden na drugim'' bo myślą że wtedy szybciej wejdzie.
Sławek
Sławek 11.08.2020, 18:50
No tak. Urzędnicy w godzinach pracy nie powinni jeść ani pić, ani korzystać z toalety. A urzędnicy w g Ciebie to nie są ludzie?
Kierowca
Kierowca 11.08.2020, 18:56
Można pić kawę i w tym czasie obsługiwać czekające osoby. Nie widzę nic złego w piciu kawy, chyba że to picie kawy zamienia się w przerwę, i do czasu kiedy to tej kawy się się wypiję to nie robi się nic.
Gówno nie kierowca
Gówno nie kierowca 12.08.2020, 05:53
A ty nie masz przerwy nawet 15 minut w pracy ?
major
major 13.08.2020, 20:42
Tam się chleje kawkę zaraz po otworzeniu lokalu.Po otwarciu lokali rozpoczyna się wyścig szczurów z czajnikami po wodę.
Klient
Klient 12.08.2020, 09:49
To kwestia organizacji pracy.
Anka
Anka 12.08.2020, 12:31
Chyba zgodnie z prawem każdy pracownik, nieważne, gdzie pracuje, ma prawo do przerwy.
styx
styx 13.08.2020, 20:44
Tak ma ale,nie o 8 rano jeśli ma się do pracy na ósmą rano!Dociera do Ciebie.

Pozostałe