Zamość: Trzy dni z historią

  • 14.08.2020, 08:00
  • AP
Zamość: Trzy dni z historią
11 filmów dokumentalnych, 2 animacje i reportaż powalczą o statuetkę „Zamość Perła Renesansu”, nagrody finansowe oraz Nagrodę Publiczności. Ósma edycja Zamojskiego Festiwalu Filmowego "Spotkania z historią" przed nami. Pokazy konkursowe potrwają od 20 do 22 sierpnia.

Organizatorzy podzielili festiwal na cztery bloki. W pierwszym zobaczymy filmy: "Najpiękniejszy widok z okna" , "Oto człowiek – rzecz o Henryku Sławiku i Jozsefie Antallu", "Wileński Wybawiciel" i "Moja Solidarność". Następnego dnia w dwóch blokach filmowych: "Obrońcy Poczty", "Z otchłani pradziejów", "Opowieści Rodowiczów, po kądzieli i po mieczu", "W odmętach Ravensbruck/ W czeluściach Gusen" , "Niepokonany. Opowieść o Generale Stanisławie Maczku". W sobotę, ostatniego dnia festiwalu zostaną wyświetlone filmy: "Stefan Bryła. Wielcy Polacy – nieznani wynalazcy", "Nie tylko Enigma – opowieść o służbach wywiadowczych polskiego podziemia", "Rodzinne Skarby", "Marian na wojnie. Animowana historia Mariana Walentynowicza"  i "Ostatni bój".

Konkursowym projekcjom filmowym towarzyszyć będą spotkania z twórcami. Podsumowaniem festiwalu będzie gala i koncert Łukasza Jemioły (22 sierpnia o godz. 19.00).

Wydarzeniom kinowym 8. Zamojskiego Festiwalu Filmowego towarzyszyć będą wystawy muzealne i fotograficzne, koncert, Przegląd Muzyki Wojskowej i Patriotycznej oraz rekonstrukcja historyczna Zamość 1920.

Organizatorami festiwalu są: Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu, Miasto Zamość, Centrum Kultury i Historii Telewizji Polskiej S.A. Pełny program znajdą Państwo na stronie: http://www.zamoscfilmfestival.pl/. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła "Kronika Tygodnia".

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM FESTIWALU DOSTĘPNY W NASZYM INFORMATORZE KULTURALNYM CO? GDZIE? KIEDY?

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe