Bezpieczne wakacje. Policjanci na harcerskim obozie

  • 09.08.2020, 13:47
  • Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Bezpieczne wakacje. Policjanci na harcerskim obozie Fot. KPP Biłgoraj
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju spotkali się z harcerkami z II Drużyny Łęczyńskiej i VI Drużyny Lubelskiej, stacjonujących na terenie gminy Tereszpol. Mundurowi przypomnieli uczestnikom obozu o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa. Udzielili niezbędnych porad, które mogą zapobiec nieprzyjemnym wakacyjnym sytuacjom i nieszczęśliwym wypadkom.

Przez całe wakacje policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi z powiatu biłgorajskiego kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży przebywających na naszym terenie. Wczoraj mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju dokonali kontroli wędrownego obozu harcerskiego z II Drużyny Łęczyńskiej i VI Drużyny Lubelskiej, stacjonujących na terenie gminy Tereszpol.

Podczas spotkania z harcerkami policjanci poruszyli tematy bezpieczeństwa podczas wypoczynku w lesie. Radzili jak zachować się w sytuacji zgubienia się w leśnej kniei. Rozmawiali również o tym jak reagować w przypadku wystąpienia gwałtownych zjawisk atmosferycznych takich jak  ulewy lub burze. Harcerki wysłuchały także krótkiej pogadanki na temat szkodliwości dopalaczy i narkotyków.

Natomiast z opiekunami obozu policjanci i strażak rozmawiali o sposobach zapewnienia drożności dróg dojazdowych i ewakuacyjnych.

Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe