Łabunie: Agnieszka Szykuła-Żygawska, nowa dyrektor biblioteki

  • 07.08.2020, 14:00
  • red
Łabunie: Agnieszka Szykuła-Żygawska, nowa dyrektor biblioteki Fot. UG Łabunie
Bogdan Szykuła odszedł na emeryturę i w bibliotece w Łabuniach był wakat. Nową dyrektor placówki została Agnieszka Szykuła-Żygawska.

Na stanowisko oficjalnie wprowadził ją wójt Mariusz Kukiełka oraz przewodnicząca Rady Gminy Elżbieta Kuźma.

Agnieszka Szykuła-Żygawska jest absolwentką Liceum Plastycznego w Zamościu, edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki UMCS i Historii Sztuki w KUL. Doktoryzowała się z historii sztuki rozprawą zatytułowaną „Rzeźba sakralna w kręgu wpływów Ordynacji Zamoyskiej 1589-1806”. Została za tę pracę badawczą uhonorowana w 2011 roku na gdańskiej LX Ogólnopolskiej Sesji Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Rok później została stypendystką prezydenta Miasta Zamość. Jest autorką oraz współautorką kilku książek oraz kilkuset artykułów o historii, sztuce i kulturze materialnej. Wiele publikacji jej autorstwa dotyczyło gminy Łabunie.

red

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe