Biłgoraj: Ptakom budki, komarom śmierć

  • 06.08.2020, 14:06
  • ak
Biłgoraj: Ptakom budki, komarom śmierć Fot. UM Biłgoraj
Sikorki, jerzyki, pleszki i inne z gatunku wróblowatych to prawdziwi pogromcy komarów i innych uciążliwych insektów. Biłgoraj z komarami walczy, zapewniając ptakom miejsce do lęgu. Ostatnio zamontowano aż 50 budek.

Domki lęgowe dla ptaków zostały zlokalizowane w miejscach, które sugerował producent i ornitolodzy. Budki znajdują się m.in.  w Parku Nowakowskiego, Parku Solidarności, na skwerze przy Placu Wolności oraz na Skwerze Saskim, ale również przy szkołach i przedszkolach oraz na elewacji budynku Urzędu Miasta Biłgoraja przy ul. Kościuszki 13.

Władze Biłgoraja liczą,że jeśli ptaków w mieście przybędzie, mniej będzie komarów. 

"Według badań naukowców, jerzyk w ciągu doby potrafi zjeść nawet 20 tysięcy insektów! W przypadku sikorki bogatki dla wychowania jednego lęgu potrzebne jest ok. 75 kg owadów. Podobne osiągnięcia uzyskują jaskółki, wróble czy też pleszki" – czytamy w komunikacie na stronie internetowej biłgorajskiego magistratu.

Miasto zachęca mieszkańców oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe do podejmowania podobnych działań. Przyczynią się one nie tylko do walki z insektami, ale również do ochrony gatunkowej ptaków.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Piotr
Piotr 06.08.2020, 14:38
Witam. Nie znam się na tym.
Ale pytanie , jak i gdzie je montowac , jak maja wygladac , aby ptaki zasieflily się

Pozostałe