Zamość: W letnim nastroju z Namysłowiakami

  • 06.08.2020, 09:03
  • Materiał nadesłany
Zamość: W letnim nastroju z Namysłowiakami Tomasz Radziwonowicz
Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na czwartkowe koncerty plenerowe. Pierwszy odbędzie się już 6 sierpnia o godzinie 18 na Rynku Wodnym.

W koncercie pt. ‘’W letnim nastroju. Przeboje na smyczki i skrzypce’’ Namysłowiacy zaprezentują utwory polskich jak i zagranicznych twórców. Usłyszymy m,.in. tango z filmu Zazdrość i medycyna w kompozycji W. Kilara, motyw główny z serialu Czarne Chmury W. Kazaneckiego oraz kompozycje H. Wieniawskiego i J. Petersburskiego.

Zamojską Orkiestrę poprowadzi maestro Tomasz Radziwonowicz. To dyrektor i założyciel Orkiestry Sinfonia Viva oraz kwintetu smyczkowego I Solisti di Varsavia. Wielokrotnie nagradzany skrzypek-solista, aranżer, kompozytor, dyrygent. Jako pierwszy dokonał opracowań na fortepian i kwintet smyczkowy wszystkich utworów Fryderyka Chopina z towarzyszeniem orkiestry. ‘’Oratorium o św. Filipie Nereuszu’’ w wykonaniu Sinfonia Viva, Poznańskiego Chóru Kameralnego i solistów pod jego dyrekcją otrzymało w 2015 elitarną nagrodę Złotego Orfetusza w Paryżu, określaną muzycznym Oskarem.

Wraz z Orkiestrą wystąpi utalentowana, młoda skrzypaczka Gabriela Balcerek. Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w wieku 7 lat. W czerwcu 2018 r. firma fonograficzna Dux wydała jej debiutancką płytę. Na krążku znalazły się utwory P. de Sarasate, H. Wieniawskiego i F. Kreislera, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej Sinfonia Viva. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na orkiestrę przez dyrygenta Tomasza Radziwonowicza. Siedemnastolatka ma na swoim koncie występy m.in. na Zamku Królewskim w Warszawie, podczas „Beethoven Festiwal” w Sutri (Włochy) czy czasie Musikfestival w Zell am See (Austria)

Koncert zaplanowano na czwartek, 6 sierpnia, godz. 18 na Rynku Wodnym. Wejście na oznaczony teren koncertu możliwe będzie z wypełnionym oświadczeniami zdrowotnymi. Oświadczenia zdrowotne są do pobrania od wtorku, 4 sierpnia w biurze Orkiestry. O miejscach będzie decydowała kolejność przybycia z wypełnionymi oświadczeniami.

W przypadku niepogody koncert zostanie przeniesiony do głównej hali Ośrodka Sportu i Rekreacji (ul. Królowej Jadwigi 8) i rozpocznie się pół godziny później - o 18:30.

Materiał nadesłany

Zdjęcia (2)

Gabriela Balcerek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe