Biłgoraj: Strażacy mają nowego szefa. To st. bryg. Mirosław Bury

  • 05.08.2020, 13:18
  • ak
Biłgoraj: Strażacy mają nowego szefa. To st. bryg. Mirosław Bury Fot. st. asp. Tomasz Stachyra
Starszy brygadier Mirosław Bury jest od poniedziałku, 3 sierpnia już oficjalnie nowym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Biłgoraju. Na stanowisko został powołany przez komendanta wojewódzkiego nadbrygadiera Grzegorza Alinowskiego.

Szef biłgorajskich strażaków jest z pożarnictwem związany od 1988 roku. Wówczas rozpoczął studia w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.  Po ich ukończeniu rozpoczął służbę w Biłgoraju. 

Przez 16 lat zajmował się sprawami organizacyjno-kadrowymi oraz szkoleniowymi. Od 2009 r. był naczelnikiem wydziału operacyjno-szkoleniowego. W 2016 roku został zastępcą komendanta, a po tym, jak w maju 2020 st. bryg. Wiesław Krent odszedł ze służby, pełnił jego obowiązki. Kilka dni temu oficjalnie objął stanowisko komendanta w Biłgoraju.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe