Zamość: Policjant na półkoloniach w bibliotece

  • 05.08.2020, 09:18
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Policjant na półkoloniach w bibliotece Fot. KMP Zamość
Policjant z zamojskiej komendy odwiedził młodzież wypoczywającą na półkolonii uczył udzielania pierwszej pomocy i opowiadał o bezpieczeństwie.

Młodzież uczestnicząca w letniej akcji Książnicy Zamojskiej spotkała się ze st. asp. Dariuszem Kuropatnickim. Wspólnie rozmawiali na temat bezpiecznego wypoczynku.

Profilaktyk z zamojskiej komendy opowiedział o zagrożeniach, z którymi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu, na spacerze, czy też będąc na zorganizowanych wycieczkach. Młodzieży przypomniał, jak należy zachowywać się na plaży, podczas kąpieli, czy też uprawiając sporty wodne.

Dzieciaki dowiedziały się również jak reagować, jeśli ktoś będzie potrzebował pomocy, poznały podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Nauczyły się także jak w sposób właściwy wykonywać podstawowe czynności ratujące życie, w  szczególności prowadzić resuscytację krążeniowo – oddechową.

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczyła w spotkaniu z policjantem i chętnie odpowiadała na zadawane pytania. Na zakończenie policjant życzył wszystkim udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe