Sprzedawcy marzeń - felieton Tomka Tomczewskiego

  • 09.08.2020, 08:06
  • Tomasz Tomczewski
Sprzedawcy marzeń - felieton Tomka Tomczewskiego
Gramy, proszę państwa! W rygorze epidemiologicznym, z koronawirusem z tyłu głowy, ale nade wszystkim z ogromną radością, że znowu można podjąć punkty z murawy. „Najciekawsza liga świata” wystartowała z udziałem osiemnastu drużyn.

 Jak dla mnie to o kilka za dużo, ale jeżeli będzie miało to przełożenie na kumulację wrażeń, to z przyjemnością odwołam te słowa. Zajrzałem w niedzielę do Krasnobrodu i przeczucie mnie nie pomyliło. Wraz z całkiem liczną grupą kibiców zobaczyliśmy, dlaczego nasza swojska liga cieszy się taką popularnością. Była czerwona kartka, po której paradoksalnie miejscowi dopiero zaczęli grać w piłkę. Był gol dla gości z woleja, którego nie powstydziłaby się żadna ze światowych telewizji. Były też zachwyty, żal, rozpacz i… kiełbaski z grilla. Na jednej ławce dziarski Jacek Paszkiewicz, nieopodal energiczny Krzysztof Pardo. Obaj panowie 40+, obaj rwący się do gry i obaj… niezgłoszeni do rozgrywek przez swoich działaczy. Ponoć tym ostatnim zabrakło czasu. A szkoda, bo z pewnością co nieco jeszcze młodzieży by pokazali.

„Najciekawsza liga świata” nie byłaby sobą, gdyby już „na dzień dobry” nie przyniosła kilku niespodzianek. A to Omega tylko zremisowała, a to Tanew utknęła na Granicy, a to znowu victorię odniósł beniaminek z Turobina. Z grona potentatów na wysokości zadania stanęło jedynie Roztocze, a na uwadze warto mieć również Pogoń, która już w Obszy potwierdziła, że trzeba będzie się z nią liczyć. Radziłbym żmudnie zbierać wszystkie punkciki już od pierwszej kolejki, bo kto wie, co przyniesie nam przyszłość. Ubiegłoroczny sezon pokazał, że warto być w czubie tabeli w każdym momencie. Oby do podobnej sytuacji tym razem nie doszło, ale losu nie da się oszukać.  

Tomasz Tomczewski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Podsumowanie
Podsumowanie 11.08.2020, 18:58
O wszystkim i o niczym jak to mówią. Faceci po 40 bohaterami felietonu tylko klub ich nie zgłosił. Po chu chu to pisać?

Pozostałe