Żniwa i sołtys na obcasach w Majdanku

  • 07.08.2020, 07:00
  • Wioletta Dudek
Żniwa i sołtys na obcasach w Majdanku Koncert piosenek Maryli Rodowicz w wykonaniu mieszkańców Majdanka wypadł świetnie. Niektórzy swoim występem rozbawiali do łez.
Najpierw były żniwa, a po pracy była biesiada i koncert Maryli, a właściwie wielu Maryl. W jedną z nich wcielił się nawet sołtys.

Zgodnie z tradycją żniwa we wsi Majdanek rozpoczęły się barwnym korowodem, który przeszedł od domu sołtysa Edwarda Ponurka na pole, którego użyczyli starostowie żniw państwo Puźniakowie i Wosiowie. Oni nieśli też wieniec dożynkowy. Maszerującym przygrywała Kapela Bełżecka. Po przywitaniu gości, wśród których byli m.in. starosta tomaszowski Henryk Karwan, wójt Marzena Czubaj-Gancarz i w imieniu posła Zawiślaka wójt Telatyna Dariusz Kozłowski (mieszkaniec Majdanka i członek tamtejszego koła gospodyń), Beata i Edward Ponurek z gospodarzami żniw zarządzili, że pora zebrać zboże. A czyniono to jak niegdyś sierpami i kosami. Potem wiązano snopki i ustawiano dziesiątki na polu.

Więcej w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 08.08.2020, 05:17
Świetne te ,,chłopki i żniwiarki''. Nic tylko brać ,,cepa'' i ,,młócić''.

Pozostałe