Gm. Józefów: Wszystkie schroniska pod jednym szyldem

  • 08.08.2020, 09:10
  • lew
Gm. Józefów: Wszystkie schroniska pod jednym szyldem
Od 1 września rozpocznie działalność całoroczne Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Józefowie z filiami w Józefowie i Górecku Starym. Placówka będzie mieć swoją siedzibą w budynku po byłym ogólniaku.

W tej chwili w gminie Józefów funkcjonują trzy schroniska: jedno całoroczne przy LO w Józefowie na 30 miejsc oraz dwa sezonowe przy szkołach podstawowych w Józefowie (50 miejsc) i Górecku Starym (30 miejsc). – W związku z tym, że z końcem sierpnia formalnie zakończy działalność LO w Józefowie, a do szkoły stowarzyszeniowej w Górecku Starym będzie uczęszczało kilkoro dzieci uznaliśmy, że sensownym rozwiązaniem będzie utworzenie odrębnej jednostki budżetowej, która zajmie się prowadzeniem schronisk – wyjaśnia burmistrz Józefowa Roman Dziura.

W tym miesiącu władze chcą przeprowadzić nabór na stanowisko dyrektora (menedżera), który będzie zarządzał od 1 września nową placówką. Nie będzie nowych etatów, a obsługą schroniska zajmie się Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny w Józefowie.

W ub. roku w józefowskich schroniskach wykupiono ponad 4 tys. noclegów. – Przyjeżdżają do nas na wypoczynek grupy z całej Polski, m.in. znad morza i gór, dla których zapewniamy odpłatnie zakwaterowanie – mówi burmistrz Józefowa. – Schroniska cieszyły się i będą się nadal cieszyć największą popularnością.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe