Gm. Tereszpol: Dwór w Panasówce czeka na ratunek (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.08.2020, 09:09
  • Bogdan Nowak
Gm. Tereszpol: Dwór w Panasówce czeka na ratunek (TYLKO W GAZECIE) Fot. Wikimedia Commons
Czy w zabytkowym dworku powstanie muzeum powstania styczniowego?

To jedyny obiekt w gminie Tereszpol wpisany do rejestru zabytków. Niestety zabytkowy dwór w Panasówce popada w ruinę. Wójt Jacek Pawluk od kilku lat stara się o jego uratowanie. Energii mu nie brakuje, ale na razie niewiele z tego wynika. Nie poddaje się jednak.

Co w tej sprawie zrobiono? A co dopiero jest w planach? Czytaj w Kronice Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (13)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tadeusz
Tadeusz 10.08.2020, 20:36
Nie z PISu tylko z PSLu chyba że zmienił opcję 😀
858
858 26.08.2020, 18:01
Rudy zawsze był z kaczorem
Ukryty komuch
WiĘc teraz epoka OSZUSTA
kGw
kGw 09.08.2020, 15:12
To będzie prywatna posiadłość jego wojtowskiej mości.
Prywatny folwark Jacusia, jak cała gmina
I zastępy koła gospodyń do dyspozycji
A co, należy się
Szozdy
Szozdy 09.08.2020, 00:05
Rozbieranie starych stodoł po powiecie dla ks. Profesora to mają być te starania?
Robią to gminni pracownicy w godzinach pracy z wójtem na czele.
Przestań kłamać
Janek
Janek 06.08.2020, 22:50
Zrób oczyszczalnie i posprzątaj doły w lasach, wystarczy.
Też zabytek
Też zabytek 06.08.2020, 19:35
Na zdjęciu wygląda jak po remoncie. Żucić nowy lakier i OK
Piotrek
Piotrek 06.08.2020, 07:23
Piotrek mówi
A miały być u nas rozbudowa remizy i co?
Na stadion też miały się znaleźć pieniądze i co?
Pensja Full i ciągle rozpieprzanie budżetu gminy
Z kłamcą szkoda już gadać
Łukasz Piotr
Łukasz Piotr 06.08.2020, 07:18
On ma dużą pensję, rekordową nawet jak na tak biedna gminę, prawie 130 000zl
A jeszcze paliwo co tydzień, uposażenie i inne...
Zobaczcie oświadczenie majątkowe...

To po co mu jeszcze dworek?
Lepiej zrobić co trzeba a nie tylko głupoty w głowie
Wyborca
Wyborca 07.08.2020, 21:00
Naprawdę ma 130,000 ? To dlatego tak podnosi podatki
Tomek Tereszpol Pany
Tomek Tereszpol Pany 06.08.2020, 07:13
Zwykły oszust i łgarz a nie wójt.
Problem w tym że nikt nie chce rozmawiać z tą ciotą i nie ma szans na odzyskanie tego dworku. Bo poprzedni wójt z pisu sprzedał plac po PGRze razem z dworkiem.
Ja
Ja 05.08.2020, 17:09
A gdzie jest konserwator zabytków.Wojewódzki,czy gminny?A gdzie są władze?Każdy myśli tylko o sobie, i ma ręce do siebie!!!!Chętnie się dorzucę do zbiórki na zabytek.
Krzysztof
Krzysztof 09.08.2020, 15:14
Do oczyszczalni się dorzuc żeby szmba nie trzeba było zakopywac w lesie 😂
MRR
MRR 06.08.2020, 21:55
Konserwator nic nie zrobi, może reagować przy remontach aby było wszytko ok dlatego wiele osób czeka aż budynki pod ochroną się rozlecą.
Taką mamy patologię polskiego systemu prawnego

Pozostałe