Jaka będzie szkoła? Przed tablicą czy monitorem? (TYLKO W GAZECIE)

  • 05.08.2020, 06:02
  • Anna Szewc
Jaka będzie szkoła? Przed tablicą czy monitorem? (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com Szkoły czekają na uczniów, a uczniowie na powrót do szkół.
Podobno jest plan, aby po wakacjach szkoły rozpoczęły pracę w trybie stacjonarnym. Na jakich zasadach? Tego nie wiadomo. Ministerstwo Edukacji Narodowej i Główny Inspektorat Sanitarny dopiero opracowują wytyczne.

Z medialnych doniesień wynika, że maseczki nie będą obowiązkowe, chyba że pojawi się problem z zachowaniem dystansu. A gdyby w którejś z placówek wykryto ognisko koronawirusa, to jej dyrektor wspólnie z odpowiednim inspektorem sanitarnym zdecyduje, czy tradycyjne zajęcia zawieszać i przechodzić na naukę zdalną. Tego nikt by jednak nie chciał. Za szkołą stęsknili się i nauczyciele, i uczniowie. Zwłaszcza, że na odległość przepracowali wspólnie ponad 3 ostatnie miesiące roku szkolnego.

Jak dyrektorzy szkół w naszym regionie przygotowują się do nowego roku szkolnego? Czytaj w Kronice Tygodnia.

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe