Tarnogród: Bliżej rozwiązania zagadki ludzkich szczątków na targowisku (TYLKO W GAZECIE)

  • 04.08.2020, 07:18
  • Leszek Wójtowicz
Tarnogród: Bliżej rozwiązania zagadki ludzkich szczątków na targowisku (TYLKO W GAZECIE)
Gdy robotnicy natrafili na szczątki, prace na Targowisku w Tarnogrodzie przerwano. Dziś już wiadomo więcej, kim byli ci ludzie.

Podczas badań w Katedrze i Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ustalono, że to szczątki ponad 20 osób, które przeleżały w ziemi kilkadziesiąt lat. Nie udało się ustalić przyczyny zgonu ofiar, choć na dwóch zabezpieczonych czaszkach ujawniono otwory mogące świadczyć o tym, że poszkodowanych dosięgły kule. Bezładne ułożenie zwłok może sugerować lekceważenie ciał lub pośpiech. Tak wynika z opinii.

Co jeszcze wiadomo? O tym piszemy w nowej Kronice Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe