Nielegalny migrant wpadł pod Dołhobyczowem

  • 03.08.2020, 11:15
  • ak
Nielegalny migrant wpadł pod Dołhobyczowem Fot. NOSG
Chciał podjąć pracę w Polsce, ale zezwolenia na to nie miał. 27-letni Ukrainiec postanowił więc dostać się na terytorium RP nielegalnie. Jednak wpadł niedługo po przekroczeniu "zielonej granicy".

Cudzoziemca wędrującego pieszo w rejonie granicy między Polską a Ukrainą zatrzymali pod koniec zeszłego tygodnia strażnicy graniczni z placówki w Chłopiatynie (gm. Dołhobyczów). Młody mężczyzna nie miał dokumentów zezwalających na pobyt w naszym kraju. Przyznał, że chciał u nas pracować.

Nic z tego nie wyszło. Po wypełnieniu wszelkich formalności wrócił do swojej ojczyzny przez przejście graniczne w Dołhobyczowie.

– Od początku roku funkcjonariusze z NOSG zatrzymali już ponad 20 cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę – informuje Wojciech Kopeć z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe