Zamojska policja apeluje o rozsądek nad wodą (FILM)

  • 03.08.2020, 06:17
  • Źródło: KMP Zamość
Zamojska policja apeluje o rozsądek nad wodą (FILM)
Zamojscy policjanci wspólnie z ratownikami WOPR czuwają nad bezpieczeństwem osób, które zdecydowały się wypocząć nad zalewem w Nieliszu i przypominają, że alkoholu z wodą się nie łączy. Wspólnie TV Zamość stworzyli film na ten temat.

Wiele osób w upalne dni szuka ochłody nad wodą. Decydując się na taką formę wypoczynku nie wolno zapominać, że woda to żywioł i nie należy go lekceważyć. Lekkomyślność może doprowadzić do tragedii. Jednym z przykładów nieodpowiedzialnego zachowania nad wodą jest kąpanie się, czy też korzystanie ze sprzętu pływającego po spożyciu alkoholu.  

 

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Niezależnie od umiejętności, pływanie w połączeniu z alkoholem może skończyć się tragicznie. Nietrzeźwe osoby nie odczuwają strachu, są skłonne do brawury i ryzykownych zachowań. Alkohol zaburza także refleks i orientację, negatywnie wpływa na koordynację ruchową oraz koncentrację - szczególnie w połączeniu z wysoką temperaturą.  

O tym, że alkoholu z wodą nie należy łączyć, w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", przypominają policyjni wodniacy z Nielisza oraz ratownicy WOPR, którzy na co dzień czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad nieliskim zalewem. Jednak to, jak będzie przebiegał pobyt nad wodą zależy również od nas. Bądźmy odpowiedzialni i zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, aby z wakacji przywieźć tylko miłe wspomnienia.

Źródło: KMP Zamość

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe