Kilka minut burzy, a zniszczenia potężne (RELACJA, ZDJĘCIA, FILMY)

  • 30.07.2020, 09:29
  • mł. bryg. Marcin Żulewski/KM PSP Zamość
Kilka minut burzy, a zniszczenia potężne (RELACJA, ZDJĘCIA, FILMY) Fot. KM PSP Zamość
W środę, 29 lipca na terenie miasta Zamość i powiatu zamojskiego po przejściu trwającej zaledwie kilka minut burzy z silnie wiejącym wiatrem i opadami, pozostał obraz z połamanymi drzewami, zerwanymi i uszkodzonymi dachami budynków, zniszczonymi samochodami, zerwanymi liniami energetycznymi. Najważniejsze, że nikt nie został poszkodowany, są tylko straty materialne.

Łącznie do godz. 8:30 (30 lipca) odnotowano 84 zdarzeń w całym powiecie zamojskim. Z czego w mieście Zamość 43 zdarzeń natomiast w najbardziej dotkniętych gminach: Sitno 25 zdarzeń, Miączyn 12 i gminie Zamość 2 zdarzenia.

Najwięcej zdarzeń dotyczyło uszkodzonych dachów w budynkach (38), gdzie strażacy usuwali powalone drzewa z dachów i zabezpieczali budynki w których zostały zerwane dachy. Większość uszkodzonych dachów dotyczyła budynków mieszkalnych i gospodarczych ale też odnotowano uszkodzenia dachów w budynkach użyteczności publicznej.

W mieście tego typu zdarzeń mieliśmy 19, z kolei w gminie Sitno (8), gminie Miączyn (9) i gminie Zamość (2).

Ponadto w 25 przypadkach powalone drzewa blokowały przejezdność dróg w tym przejezdność drogi krajowej nr 74 na odcinku ok. 6km od miejscowości Karp do miejscowości Jarosławiec. Oprócz tego powalone drzewa uszkodziły łącznie 9 pojazdów z czego w mieście aż 8 samochodów i jeden w gminie Sitno.

Priorytetem podejmowanych interwencji była likwidacja zagrożeń. W działaniach związanych z likwidacją i usuwaniem skutków po burzy łącznie brało udział 26 zastępów z czego 20 z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i 7 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Zamość.

Słowa podziękowania kieruję do jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych: Mokre, Białowola, Bortatycze, Udrycze, Wierzba, Dębowiec, za usuwanie skutków burzy na terenie miasta Zamość, z kolei jednostkom Ochotniczym Straży Pożarnych: Łabuńki, Zawalów, Stanisławka, Kornelówka, Czołki, Sitno, Horyszów, Rozdoły, Płoskie, Jarosławiec, Miączyn, Kotlice, Niewirków i Skokówka za usuwanie skutków burzy w powiecie.

Jeszcze więcej zdjęć, a także filmy z nawałnicy obejrzycie na naszym facebookowym profilu:

 

mł. bryg. Marcin Żulewski/KM PSP Zamość

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe