Łukowa: Rodzice dziewczynki podziękowali policjantom po wypadku

  • 29.07.2020, 13:00
  • Joanna Klimek, KPP Biłgoraj
Łukowa: Rodzice dziewczynki podziękowali policjantom po wypadku Fot. KPP Biłgoraj
"Chcielibyśmy aby inni dowiedzieli się o tym, jak wartościowe osoby zasilają szeregi służb mundurowych” – piszą rodzice potrąconej 6 letniej dziewczynki. Do wypadku doszło w ubiegłym miesiącu w miejscowości Łukowa. „Jesteśmy wdzięczni za ich podejście do wykonywanych obowiązków, za profesjonalizm, opanowanie i pomoc w tak trudnym momencie dla naszej rodziny”…

Do zdarzenia doszło 18 czerwca 2020 r. w miejscowości Łukowa, około godziny 16:00. Jak ustalili policjanci 6-letnia dziewczynka, która znajdowała się na przejściu dla pieszych została potrącona przez kierującego citroenem 62-latka z gminy Łukowa. Dziewczynka została Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym przetransportowana do szpitala. Na szczęście obrażenia jakich doznała nie zagrażały jej życiu. Kierowca citroena był trzeźwy.

CZYTAJ TAKŻE: DZIECKO PUCHŁO. DO SZPITALA WIEŹLI JE POLICJANCI

   Jako pierwsi na miejscu zdarzenia byli policjanci z Komisariatu Policji w Józefowie sierż.szt. Waldemar Ostasz i sierż. Mateusz Naklicki, którzy udzielili 6-latce pierwszej pomocy przedmedycznej, opatrzyli rany dziewczynki a podczas oczekiwania na przybycie karetki starali się uspokoić ją i jej rodziców monitorując przez cały czas stan dziewczynki.

CZYTAJ TAKŻE: DO PORODU POD ESKORTĄ POLICJI

Rodzice 6-latki w nadesłanym na ręce komendanta liście  piszą, że „Dzięki ich cierpliwości, zaangażowaniu i empatycznym podejściu do naszej córki, która była ofiarą wypadku i dodatkowo ogromnym szoku, z którym nie umieliśmy sobie poradzić, mogliśmy spokojniej czekać na przybycie karetki...Chcielibyśmaby inni dowiedzieli się o tym, jak wartościowe osoby zasilają szeregi służb mundurowych”.

CZYTAJ TAKŻE: PODZIĘKOWANIA DLA PARY POLICJANTÓW Z TOMASZOWA

Każdego dnia policjanci w całym kraju interweniują w rozmaitych sytuacjach, często z narażeniem swojego zdrowia i życia pomagają ofiarom przemocy i wypadków. Życzymy dużo zdrowia i dziękujemy za wyrazy uznania, które dają jeszcze większą motywację i siłę do podejmowania kolejnych wyzwań.

Joanna Klimek, KPP Biłgoraj

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe