Znowu pobiegną wokół Twierdzy

  • 02.08.2020, 07:28
  • tomt
Znowu pobiegną wokół Twierdzy
To już siódma edycja Ogólnopolskiego Biegu Wokół Twierdzy Zamość. Tym razem odbędzie się 15 sierpnia. Start i meta umiejscowione zostaną na Rynku Wielkim.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk, starosta zamojski Stanisław Grześko oraz marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 Ze względu na sytuację epidemiologiczną w Biegu Głównym na dystansie 5000 m weźmie udział tylko 150 biegaczy. Start zaplanowano na godz. 13.30. 10 minut później na tę samą trasę ruszą miłośnicy nordic walking. Organizatorzy tradycyjnie pamiętali też o najmłodszych. Biegi dzieci i młodzieży rozpoczną się o 12.30. Zgłoszenia do udziału w biegach dla dzieci i młodzieży z podaniem liczby startujących zawodników należy dostarczyć do 12 sierpnia do siedziby Agrosu Zamość, tel./fax. 84 638 66 79, e-mail: [email protected]

Głównymi Organizatorami Biegu są: Powiatowe i Miejskie Zrzeszenie LZS w Zamościu oraz KS Agros Zamość przy współpracy: Urzędu Miasta Zamość, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego i Starostwa Powiatowego w Zamościu.  

 – Cieszę się, że mimo obiektywnych problemów z koronawirusem historia naszego biegu nie zostanie przerwana. Ubiegłoroczna trasa się sprawdziła, więc pozostawiliśmy ją bez zmian. Dodam też, że na każdego uczestnika będzie czekać piękny medal upamiętniający 440-lecie Zamościa – informuje wiceprzewodniczący zamojskiego LZS Krzysztof Pszenniak. – Serdecznie zapraszam wszystkich 15 sierpnia do Zamościa. Przypomnę, że tego dnia obchodzimy też Święto Wojska Polskiego, więc atrakcji na Rynku Wielkim na pewno nie zabraknie.

tomt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe