Hrubieszów: Stypendyści pułkownika

  • 31.07.2020, 06:09
  • par
Hrubieszów: Stypendyści pułkownika Piotr i Ryszard Korniccy, synowie płka Kornickiego, wręczyli osobiście stypendia ufundowane przez ich ojca.
Szesnaścioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie otrzymało stypendia ufundowane przez płk. Franciszka Kornickiego, absolwenta tej szkoły z 1936 r.

W tym roku po raz trzeci przyznano stypendia ufundowane przez płk. Franciszka Kornickiego. Był on ostatnim żyjącym dowódcą polskich dywizjonów myśliwskich, które brały udział w bitwie o Anglię. W listopadzie 2018 wydana została II edycja jego autobiografii (wydawnictwa IPN). Jego ostatnim życzeniem było przekazanie honorarium za tę książkę na konto szkoły, w której przed II wojną światową uczył się jako gimnazjalista, aby ufundować stypendiów dla najzdolniejszych uczniów "Staszica".

Więcej na ten temat w nowym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe