Kolejna odsłona ZLT. "Wiśniowy sad" na miejskiej łące

  • 28.07.2020, 09:30
  • AP
Kolejna odsłona ZLT. "Wiśniowy sad" na miejskiej łące
Kolejną odsłoną 45. Zamojskiego Lata Teatralnego był spektakl Teatru Latarnia z Białegostoku.

W parku miejskim na założonej w tym roku kwietnej łące przez 180 minut mogliśmy podglądać ludzi w konfrontacji ze stratą. Bo o tym jest opowieść Antoniego Czechowa "Wiśniowy sad". Wycięcie sadu sprzedanego za długi było nie tylko unicestwieniem drzew, ale spowodowało emigrację osób z nim związanych. Dla jednych jest to koniec świata, dla innych początek życia. Interpretacji i reżyserii podjął się zamościanin Mateusz Tymura ("Piszczyk"/"Przechodzień").

W środę, 29 lipca na Rynku Wodnym (godz. 18) wystawiony zostanie "Lament na placu Konstytucji" stołecznego Teatru Polonia. Na scenie zobaczymy Marię SewerynBarbarę Wrzesińską i Małgorzatę Zawadzką. Teatr Polonia odbierze Buławę Hetmańską za najlepszy spektakl ubiegłorocznego ZLT. Następna odsłona ZLT 5 sierpnia.  Na Rynku Wielkim zobaczymy "Makbeta" W. Szekspira w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach. 

Dla dwóch czytelników, którzy we wtorek jako pierwsi zadzwonią do redakcji "Kroniki Tygodnia" mamy dwa jednoosobowe wejściówki na "Makbeta" ufundowane przez firmę Veolia.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe