Śledczy prześwietlą "Nadbużankę"? (TYLKO W GAZECIE)

  • 28.07.2020, 07:00
  • Mariusz Parol
Śledczy prześwietlą "Nadbużankę"? (TYLKO W GAZECIE) Maryla Symczuk: Zarzuty stawianie przez autorów zawiadomienia są wydumane.
Jest doniesienie do prokuratury na Marylę Symczuk, byłą starostę w Hrubieszowie.

Do hrubieszowskiej prokuratury wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa niegospodarności i niedopełnienia obowiązków przez byłą starostę Marylę Symczuk. Złożył je zarząd powiatu hrubieszowskiego. Zdaniem Maryli Symczuk zarzuty są bezpodstawne. Jest przekonana, że prokuratura odmówi wszczęcia śledztwa.

Więcej na ten temat w nowym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (200)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Tęczowo się robi
Tęczowo się robi 03.08.2020, 15:57
No i co tam dzisiaj z nowości. Wraca stare na całego widzę. Kto tam od dzisiaj zaczął pełnić obowiązki?
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 02.08.2020, 09:31
Jak widzę cała dysusja na forum toczy się wokół kronikarza, pozostałej trójcy zdrajców, miśków, jóźków i innych wspierających tę szumowinę. Odnoszę takie wrażenie, że właśnie o to im chodzi aby odsunąć temat złożonego zawiadomienia do prokuratury na panią M.Symczuk. Ich trolle, których niemało śledzi niniejszy portal, robią wszystko aby wyciszyć temat. A wszystko to po to żeby odsunąć od siebie podejrzenia o spreparowanie dowodów w sprawie na panią Symczuķ. Według starej zasady: nawet jak się umyjesz z błota, którym cię obrzucą, zawsze coś pozostanie. I właśnie o to im chodzi. Obrzucić błotem po to aby zdyskredytować panią Symczuk w oczach wyborców oraz władz partyjnych. A tak naprawdę boją się, że prawda wyjdzie na jaw i że to firma jóžka zrobiła przekręt a przyklepali to inspektor nadzoru i pracownik starostwa. Starzy przekręciarze mają się dobrze a jakoś sądy nie rychliwe aby w końcu raz na zawsze oczyścić to nasze hrubieszowskie szambo. O tym piszcie bo jest wiele spraw, o których ludzie nie wiedzą a powinni wiedzieć. Nie dajmy się manipulować kronikarzowi i nie dyskutujmy tutaj o tematach zastępczych.
cv
cv 02.08.2020, 19:04
A co oni mogą odsuwać czy nie odsuwać tematu. Złożyli jakieś tam zawiadomienie z pełną świadomością że Pani Symczuk nic nie można zarzucić. Wszyscy o tym wiedzą. Wszyscy też wiedzą jakie osoby i w czyim interesie działają.
gość
gość 15.08.2020, 10:21
jak nie można? symczuk teraz wmawia że ona nie wiedziała że za jej rządów była droga zrobiona. To jest dopiero komedia co ona wygaduje
Sylwek :)
Sylwek :) 15.08.2020, 12:12
Anka gościu. Nie pitol głupot. To ten pies takie teksty Ci podrzuca?. Byłaś, jesteś i będziesz nikim. DNO! Nie lubisz ludzi, nie lubisz siebie, Ciebie też nie lubią. Tyle.
M
M 02.08.2020, 18:13
Masz racje, ze poruszane sa tu tematy zastepcze ale kronikarz to zwykla swinia i tyle.
Jan
Jan 02.08.2020, 07:39
Co tam w Wilkowyjach u zdradziuszków?
Nemrod
Nemrod 01.08.2020, 12:06
A misio co tak cicho siedzi to tej pory tak się chwalił tym że żarówki energooszczędne przekazał za darmo ze zrobił 2 m chodnika 100 m asfaltu 100zł stypendium maseczki zrobione przez jego syna w Drukarce 3 D itd. super tato chyba szykuję siły na coś większego pętaczyna Hrubieszowski PIR psl może jecze coś
zły na miśka pajaca
zły na miśka pajaca 03.08.2020, 09:48
Cicho!!! Ciiiii !! Misiek źle znosi krytykę! Zamyka się w sobie i płacze po nocach. Jego mają wszyscy lubić. Taki fajny jest !
Meggi
Meggi 02.08.2020, 07:45
Marzy im się burmistrzostwo i wice burmistrzostwo. Maja ponad 3 lata by się wypromować więc intensywnie pracują nad tym jak osiągnąć cel.
Karen
Karen 01.08.2020, 15:00
Misio czeka. Intensywnie współpracuje jak zawsze z Kronikarzem i węszy gdzie jest spora kasa do wyrwania. Obaj cyniczni megalomani. A jedzcze jeno, Misio przechwala się swoimi latoroślami, nieustannie tak jakby nikt inny nie miał i nie kochał swoich dzieci. No i publikuje też na
fb prostackie dowcipy.
absurdy bzdur !
absurdy bzdur ! 31.07.2020, 14:00
Ten wniosek to B z d u r a ! i Ab s u r d (ulubione słowa kronikarza).
Mal
Mal 31.07.2020, 12:46
Panie kronikarzu. A co to za mowa nienawiści? Dra z IPN Pan obraża, radną Danusię Pan obraża, byłą Panią Starostę Pan obraża, pracownikom grozi Pan zwolnieniem. Co z Panem się dzieje? Skąd ta frustracja, gniew i agresja do ludzi? Życzliwości więcej życzę!
Xyz
Xyz 31.07.2020, 15:41
No, pizostala mu dyrektorka szkoly. Najsamwpierw haha napuszczal wojt zeby robila porzadki, oszczednosci i jak zaczela robic to przytakiwal..a jak grunt mu sie sypnal pod nogami to odwrocil sie w strone dyrektorki by miec sojusznika. To oewnie jego sprawka polucja i prokuratura. Kobita zamiast uczyc to sie jego posluchala i moze zostac na lodzie. Odeszla by z honorem a tak bedzie sie ciagac po sadach i tyle.
O!
O! 31.07.2020, 12:59
Ten facet bardzo ale to bardzo nie lubi ludzi. Homofobia to choroba. Pora zacząć się leczyć u dobrego lekarza specjalisty.
Stop nienawiści
Stop nienawiści 31.07.2020, 13:04
Art. 119. § 1. Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
Art. 257 Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
pytam
pytam 31.07.2020, 13:11
Do kogo lub czego ten tekst z paragrafami?
Takie życie
Takie życie 31.07.2020, 14:14
Nie graj głupa, dobrze wiesz do kogo ten tekst. Może coś zacznie docierać do tej osoby. Najmądrzejszy POLITOLOG na świecie. Ekspert od wszelkich spraw, w tym specjalista od obrażania ludzi. Ale jak widać trafiła kosa na kamień.
IPN
IPN 31.07.2020, 13:14
No dotyczy sprawy Ośrodek Monitorowania Zachowań...vs sekretarz gminy Werbkowice.
pytam
pytam 31.07.2020, 17:24
Dzięki. Dopytam, czy to ten ośrodek, który ostatnio opisywał Stanisław Srokowski na jednym z portali?
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 31.07.2020, 18:30
Panie Tomaszu O. radziłabym oprócz książeķ pana Srokowskiego czytać także innych autorów opisujących relacje polsko-ukraińskie a wyjdzie to panu z pewnością na zdrowie. Widzę, że cały czas próbuje pan prowokować.
Sprawia to panu przyjemność? Wystarczy, że na fb uzewnętrznia pan swoje chore fobie i wciąga pan ludzi w idiotyczne dyskusje.
pytam
pytam 31.07.2020, 18:48
Zapewniam, że nie jestem Tomaszem O. Ciekawiła mnie sprawa z IPN. Już wiem o czym był ten wyrok. To jest wątek poboczny - już nie będę odciągać od głównego.
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 31.07.2020, 23:07
Nie sądzę, że to pomyłka.Zdradza pana często używany przez pana zwrot "pytam".
Danka
Danka 01.08.2020, 08:27
"Absurd, bzdura, proszę państwa o czym my tu mówimy" nadużywa tych słów kronikarz ewidentnie.
Dr. Psychoza
Dr. Psychoza 31.07.2020, 12:58
Podsumuję to jednym zdaniem. Werbkowice - - - - - >👣👣👣abramowice.
Wstyd
Wstyd 31.07.2020, 12:02
Ale ludzie ich nienawidzą, fenomen na skalę światową, bez honoru i zasad. Wstyd! wstyd! wstyd! Wstyd!
rzeczniczka Basi :)
rzeczniczka Basi :) 31.07.2020, 11:59
Skierowano wniosek na byłą starostę a wszyscy wyśmiewają się z kronikarza. Ciekawe dlaczego?
Reportus
Reportus 31.07.2020, 12:10
Bo ludzie mają mózgi i wiedzą co się dzieje
Bo
Bo 31.07.2020, 12:09
To jego sprężyna.
Scenopis odc. 6 "Wilkowyje"
Scenopis odc. 6 "Wilkowyje" 31.07.2020, 09:11
Co tam słychować w Wilkowyjach.

A w Wilkowyjach powoli przyzwyczajają się do zmian. Powoli bo ciężko przyzwyczaić się do nowych zwyczajów i obyczajów. Wróciło stare!
Kiedy okazało się że złożony wniosek do prokuratury o zbadanie tego czy coś tam było na rzeczy przy odcinku 600 metrów drogi via Dołhobyczów najbardziej uderza w ludzi Józka zapanował chaos. Mleko się rozlało i nie mogą za bardzo cofnąć wniosku. Nawet mądra Barbra mówi że tam nic na Symczuk nie ma.
W międzyczasie ukazała się reklama w jednej z gazet za grubą kasę (niby że to jakiś dziennikarz pisał). Oczywiście szkalują byłą starostę i wybielają siebie. Będzie procesowo karnie i cywilnie za ten tekst!!!

Trwają przygotowania do lokowania produktu na stołek. Pani dama (ta od psa) obejmie coś, najlepiej z dużą kasą bo...kredyty ją wykończą.

Kronikarz wściekły. Zauważył że się ośmieszył i skompromitował. Traci pracę a widoków na nową nie ma. Werbkowiczanie wściekli. Poseł próbuje pertraktować ale nic z tego. Reszta działa tak: kitajec na wolnym, Kowalski leje mniej wody ...perfumowanej dzięki czemu można stać blisko osobnika bez konieczności używania maseczki, zastępca zaszywa się w gabinecie i nosa nie wychyla na zewnątrz (prawdopodobnie porównuje ceny sprzętu RTV by nie wypaść z obiegu). Reszta łazi jak łaziła. W zasadzie sezon ogórkowy, żniwa, urlopy, nic się nie dzieje.

Trwa także lans! A miało nie być! Doradzili im (wiemy kto) by wszystko cokolwiek się dzieje pchać do mediów na strony internetowe, media społecznościowe. Dobrze że poprzedni zarząd pozałatwiał wiele spraw bo w innym przypadku nie byłoby o czym pisać.

Gonią niestety ich wszędzie. Nie za bardzo chcą rozmawiać. Drzwi wielu instytucji skutecznie się przed nimi zamknęły...i się nie otworzą.

Trwa także akcja wysyłania skarg, szczucia na Wicepremiera, Wicemarszałka i na inne osoby wspierające Symczuk. Poseł z Zamościa usatysfakcjonowany zmianami, chciałby je rozszerzyć na inne gminy byłego woj. zamojskiego. Władze PiS zdają się nie dostrzegać problemu. Niestety!

Inicjatywa referendalna po jednym spotkaniu upadła w świetle przekazanych przez ważnego Pana informacji. Problem sam się wkrótce rozwiąże.
Miłego weekendu.
Pamiętajcie odcinki Rancza Wilkowyje tylko na VOD.
fan
fan 31.07.2020, 11:56
Gratulacje za "scenopis Wilkowyje". Proszę o więcej.
Werby
Werby 31.07.2020, 11:41
Prawdziwe wilkowyje, ludzie jozka przestraszeni. Janek zaczyna strzelać w psl wnioskiem do prokuratury, uuuu ekipa się denerwuję. Zakaz rozmów w wilkowyjach, rozmawiać mogą wybrani. Szkoda ludzi bo muszą teraz rozmawiać przez grypsy. pierwsza dama ogląda się za siebie 10 razy zanim coś zrobi. Nie ufa ekipie Josepha, boi się że już nadszedł czas na podrzucenie "swinki".Joseph zwołał naradę "swoich" w prehorylem,zaproszenia nie dostała czwórka...
Sztandar
Sztandar 31.07.2020, 10:08
ZSL zatknięty , teraz czas okupacji i przekrętów.
przysłowie
przysłowie 30.07.2020, 22:36
Kto mieczem wojuje, od miecza ginie.
PanPan
PanPan 31.07.2020, 09:32
Ot co!
Przy wykładni - do odwagi bądźcie zawsze skorzy;
Jeśli coś się nie wykłada - zawsze można coś podłożyć.
Goethe.
O!
O! 30.07.2020, 22:53
Ja znam "gdyby kózka nie skakała to by nóżki nie złamała". Ale najbardziej pasuje tutaj cytat z "Wesela" Wyspiańskiego " Miałeś chamie złoty róg, miałeś chamie czapkę z piór, ostał ci się jeno sznur.
Baba
Baba 31.07.2020, 09:14
Mi bardziej pasuje Bajka o Rybaku i rybce.Jak to się może człowiek zatracić,a tak mało z sobą weźmie na drugi świat?
Radny PiS
Radny PiS 30.07.2020, 20:35
Pani starosta na FB opublikowała pismo z urzędu gminy Trzeszczany wzywające ją do 12 tys.za okres wypowiedzenia Pani starosto moja mała taka sugestia w koalicji w powiecie jest 12 radnych to może niech się wszyscy zrzucą po 1 tys.i sprawa załatwiona, dlaczego musi Pani sama płacić za błędy 😂
Ps. Do tych co wątpią czy będzie ta trójka radnych z PiSu wyrzucona mogę tylko uspokoić, ta sprawa jest przesądzona
Coś
Coś 31.07.2020, 10:11
Długo , ale trzymamy za słowo.
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 31.07.2020, 08:19
Panie Stanisławie nasz Wójcie. Tak trzymać!
O!
O! 30.07.2020, 22:29
Na takie wiadomości właśnie ludzie czekają. Ciąg dalszy nastąpi....
Trzeszczany pierwsze
Trzeszczany pierwsze 30.07.2020, 21:56
Hahahahaha ale psikus, brawo Panie Wójcie, jesteśmy z Panem! Szacuneczek!
Wyborca
Wyborca 30.07.2020, 21:34
Brawo Stachu !!!!!Zero litości.Jak są przepisy to niech się ich trzyma. Tak to każdy może rzucić pracę i olać wypowiedzenie. Umowa o pracę to umowa i trzeba jej przestrzegać i tyle w temacie.
Anka
Anka 30.07.2020, 21:40
Dokładnie!!!
wiem
wiem 30.07.2020, 22:38
Ta pani to prawnik!
Errata
Errata 31.07.2020, 11:12
Pisze "kara" mnie. Do słownika niech zajrzy prawniczka- Poprawnej polszczyzny!
Ba
Ba 31.07.2020, 09:18
Po prawie wTomaszowie lubelskim.
Szumki
Szumki 31.07.2020, 12:24
Ale wyczyn hehe
Takie życie
Takie życie 30.07.2020, 23:06
Czyżby na studiach nie miała wykładów z prawa pracy ? Lepiej zatem niech się nie przyznaje, że jest prawniczką bo to wstyd, iż nie wiedziała jakie sankcje są za porzucenie pracy.
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 30.07.2020, 21:11
Niech zwraca,niech zwraca bo gmina biedna.
Lc
Lc 31.07.2020, 12:24
Będzie na zatankowanie stara
Endrju
Endrju 30.07.2020, 17:31
104920,36 zł z tytułu zatrudnienia w UG Werbkowice. To dochód Sekretarza Werbkowic z oświadczenia majątkowego za 2019 rok. Można sprawdzić w BIP. Daje to średnio 8800 zł miesięcznie. Do tego jest chroniony, bo on radny powiatowy i wójcina to mu może najwyżej silikonem zatrzeszczeć 😂 A Wy piszcie, kotłujcie się. I kto tu jest leszcz?
Rysiek
Rysiek 30.07.2020, 20:47
Już niedługo hehe, teraz podobno będzie na stażu w prokuraturze jak go wywalą z werbkowic on wszystkich straszy prokuratorem, a sam ma w ch... Spraw, na stażu będzie na miejscu, blisko na sprawy będzie miał
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 30.07.2020, 21:12
A już kolejne sprawy się szykują.
Michał
Michał 31.07.2020, 12:15
Np Ta z IPN. Słyszeliście?
IPN
IPN 31.07.2020, 12:33
No słyszeli wszyscy. Kronikarz to człowiek renesansu: historyk, politolog, samorządowiec. Wszystko wie i na każdy temat. Ale...trafiła kosa na IPNowski kamień. Panie doktorze jechać z nim!!!!!!!!
Nemrod
Nemrod 30.07.2020, 18:41
Endrju i z czego tu się cieszyć że taki zdrajca podkopywacz innych ludzi takie pieniądze zarabia jutro może tobie wbiję nóż w plecy miłego wieczoru ci życzę
Bip
Bip 30.07.2020, 19:00
Wczesniej pani nazwijmy ją wójcinina , sekretaŻżeaż jakoś nie przeszkadzał, był oparciem, mentorem . Wiec dlaczego się nie cieszyć . Tym bardziej z głupoty ludzkiej. A kasa sie zgadza i pewnie jeszcze z bonusem za podróże służbowe
Pixi Kryształ
Pixi Kryształ 30.07.2020, 17:45
Na bruk!! Natychmiast !!
Jan T
Jan T 30.07.2020, 15:20
Sami powiedzcie jak to jest. Wszyscy wiedzą od kogo i co kupuje ten cały Janek Kowalski i nikt nic z tym nie robi. Nos mu niedługo odpadnie.
Sławek zawróć z tej drogi
Sławek zawróć z tej drogi 30.07.2020, 14:07
A czy ktoś z władz PiS przygląda się działalności Posła z Zamościa???
Czas najwyższy pogonić do z PiS a nie czekać aż całkiem to wszystko rozmontuje.
Jak widać
Jak widać 30.07.2020, 13:22
Bez sensu pracować dla powiatu,zdobywać pieniądze unijne, rządowe,udzielać się w projektach dla mieszkańców. Lepiej przekręty robić, śmiecie sprowadzać,pracę dla swoich załatwiać, to są standardy starostwa i będziesz poklepywany po plecach, chwalony, a że czasami temida opaskę na oczy założy, olej to SB Bratkowski załatwi.
Paweł. W.
Paweł. W. 30.07.2020, 12:36
Analizując te komentarze macie państwo sporo wiedzy na temat Powiatu Hrubieszowa i jego władz . By to wszystko wyjaśnić i zamknąć potrzebny jest komisarz i wasza współpraca . Jest to możliwe na wyciągnięcie ręki.
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 30.07.2020, 12:30
Ja osobiście bardzo żałuję że zrezygnowała z mandatu Pani Anna Lecka. Bez wątpienia najbardziej merytoryczna i znająca samorząd radna.
Na szczęścicie dla nas mieszkańców na objęcie mandatu zgodził się Pan Zdzisław Kosakowski, czyli osoba o ewidentnie najwyższych kompetencjach. Dlaczego to tak istotne dla mieszkańców?
Pan Kosakowski z całą pewnością nie da sobą manipulować i w odpowiedni sposób dopilnuje naszych mieszkańców spraw. Panie Zdzisławie proszę patrzeć na ręce władzy bo to co wyprawiają już woła o pomstę do nieba.
Pawelec
Pawelec 30.07.2020, 09:35
Widzieliście? dwóch radnych powiatowych wrzucają na fb,informację o remoncie ulicy grodeckiej, który odbył się 3 lata temu? Niby że oni teraz to zrobili? , czemu ma to służyć? Aaa już wiem, nie dostają kasy i wszędzie ich gonią to się chwalą tym co było 3 lata temu, błazny
Tomasz Z.
Tomasz Z. 30.07.2020, 09:20
Panie Ożóg ,gdzie się schowały protokóły kontroli ze Strzyżowa. Panie Kuropatwa dlaczego nie reagował pan gdy wójt gminy Horodło składał do pana skargi w sprawie tych śmieci . Dziwne że te bardzo wartościowe dokumenty nie trafiły do prokuratury. Myślimy że jeszcze trafią . Bo nie tylko pan B. jest winien.
Tak wygląda życie
Tak wygląda życie 30.07.2020, 10:14
Pan B. to tylko pionek w całej śmieciowej ustawce, a na końcu kozioł ofiarny. Bonzowie dalej na wolności i znów w starostwie. Główny cel zatrzeć wszystkie ślady.
Dziwi mnie, że prokuratura z urzędu nie zleciła śledztwa w tej sprawie, widocznie jest to wielu osobom bardzo na rękę. A może by tak Prokurator Generalny zainteresował się tą śmiedzącą dosłownie sprawą.
rewers
rewers 30.07.2020, 13:24
Czegóż oczekiwać jak żona w sądzie w Hrubieszowie a przyjaciel prokurator w Zamościu. Biedni my, zwykli obywatele musimy cicho siedzieć? A może nie? Może coś zróbmy? Potrzebny tylko ktoś mądry z inicjatywą na kto pomoże i będzie mobilizował oddolny ruch obywatelski, który pozwoli oczyścić powiat i starostwo z ludzi skompromitowanych. Do przemyślenia.
Swirek
Swirek 30.07.2020, 21:59
Brawo! podobno w domu nie mogą już z nim wytrzymać...
T Z
T Z 30.07.2020, 09:33
Będą ważnym szantażem jak będzie startował z list ZSL i utrzymaniem stołka.
Ponawiam
Ponawiam 30.07.2020, 09:07
Pytanie kiedy PIS wywali zdrajców, pokażcie że macie JAJA.

Pozostałe