Zamość: Paczka dla więźnia. Heroina w paście do zębów

  • 24.07.2020, 07:14
  • ak
Zamość: Paczka dla więźnia. Heroina w paście do zębów Fot. st. chor. Marek Kociuba/ZK Zamość
Każda przesyłka jest dokładnie sprawdzana, ale to nie powstrzymuje prób przemycenia do więzienia czegoś, co zabronione. Tak było też ostatnio, gdy jeden z osadzonych dostał pastę do zębów. Zawartość tubki mogła zdziwić.

Pakunek dotarł do Zakładu Karnego w Zamościu 17 lipca. Jak każdy inny został poddany kontroli. Służbowy pies wyczuł, że z paczką nadaną Pocztą Polską jest coś nie tak. Z pozoru były w niej wyłącznie artykuły higieniczne, ale w rzeczywistości tubka z pastą do zębów zawierała brązowy proszek o wadze 3,56 g.

– Proszek znajdował się w plastikowych słomkach zanurzonych w tubce pasty. Poddano go badaniom przy pomocy narkotestera. Wstępne badania dały wynik pozytywny w kierunku heroiny. Ujawnioną substancję zabezpieczono i przekazano funkcjonariuszom policji – relacjonuje por. Jarosław Małecki z ZK w Zamościu.

Takie przesyłki "z niespodzianką" zdarzają się w więzieniach co jakiś czas. O kilku podobnych przypadkach pisaliśmy, m.in. TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe