sobota, 20 kwietnia 2024 09:55

Jest wiara, jest moc! Jest Suchowiczteam!

Młodziczki Suchowiczteam Wólka Panieńska wywalczyły srebrne medale w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Piłce Nożnej „Mała Piłkarska Kadra Czeka Dziewcząt”.

Zespół (roczniki 2007-2009) prowadzony przez Wojciecha Suchowicza pierwszą fazę turnieju na boiskach za Rotundą w Zamościu przeszedł jak burza. Wyniki Suchowiczteam: Legion Grabów (woj. lubelskie) 8:0, Olimpico Malbork (pomorskie) 6:0, KSP Kielce (świętokrzyskie) 4:1, Astoria Szczerców (łódzkie) 9:1. W finale drużyna z Wólki Panieńskiej pokonała Wisłę Brzeźnica (małopolskie) 2:0 oraz uległa Polonii Środa Wlkp. (wielkopolskie) 1:2, zajmując znakomite drugie miejsce.

Suchowiczteam: Roksana Kozłowska, Martyna Nowosad (11 goli), Milena Skiba, Maja Petryk, Jagoda Wróbel (18), Marta Sierkowska, Aleksandra Bednarz, Wiktoria Poździk (1), Oliwia Bzówka, Alicja Krępińska, Gabriela Bubiłek. Trener: Wojciech Suchowicz. Kierownik: Marcin Siekierda.

Tytuł Najlepszej Zawodniczki turnieju trafił zasłużenie do Jagody Wróbel. Ta sama piłkarka była też najskuteczniejszym graczem, strzelając aż 18 goli!

– To nasze największe osiągnięcie. Jeżeli chodzi o 20-letnią historię tego turnieju, to z województwa lubelskiego tylko Dubler Opole Lub. w 2015 r. zdobył srebro. Teraz my powtórzyliśmy ten wyczyn. Brawa dla zawodniczek i rodziców, bo to nasz wspólny sukces – nie ukrywał radości trener Wojciech Suchowicz.