Rozmowy o cerkwi w Kniaziach (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.07.2020, 07:09
  • Agnieszka Piela
Rozmowy o cerkwi w Kniaziach (TYLKO W GAZECIE)
Wygląda na to, że jednak uda się dojść do porozumienia w kwestii ratowania słynnej cerkwi.

Źle się dzieje w Kniaziach – napisali do nas regionaliści zrzeszeni w Lubyckim Stowarzyszeniu Regionalnym. "Zarośnięty cmentarz, sypiąca się cerkiew, drzewa wyrastające ponad kopułę. Brak zabezpieczenia, tabliczek informacyjnych, w każdej chwili może coś na głowę spaść". 

Chcieliby pomóc, zaopiekować się urokliwą cerkwią i osobliwym cmentarzem. Ale nie mają zgody właściciela, czyli jak się okazało parafii w Lubyczy Królewskiej.

Czy cokolwiek w tej sprawie da się zrobić? Czytaj w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Rebus
Rebus 23.07.2020, 22:19
A co ma parafia do cerkwi?. To już taka harapczywa, że sama nie zje i drugiemu nie da. Pewnie pieniażek czuje w powietrzu.
Ołeh
Ołeh 23.07.2020, 09:22
Wielebny się ugnie?

Pozostałe