Zamość: Czytelnia na Rynku Wodnym

  • 24.07.2020, 06:00
  • AP
Zamość: Czytelnia na Rynku Wodnym
Na Rynku Wodnym ruszyła Letnia Czytelnia Książki i Prasy Książnicy Zamojskiej. Ta plenerowa biblioteka będzie tu czynna od środy do niedzieli aż do końca wakacji.

To druga edycja wakacyjnej czytelni. Ubiegłoroczna cieszyła się dużym zainteresowaniem.

 – Ponad trzy tysiące czytelników skorzystało z tej oferty w tamtym roku. Dla nas to sukces. Ludzie przychodzili, brali książki, siadali, czytali, grali też w planszówki – mówi Piotr Bartnik, dyrektor Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego.

Z oferty letniej czytelni korzystali często turyści odwiedzający Zamość. 

 – To był dla nich czas wytchnienia przed dalszą trasą. Rozmawiali z nami. Niektórzy dziwili się, że stworzyliśmy taki rodzaj czytelni. Byli też tacy, którzy chcieli książki kupić – opowiada dyrektor.

W tym roku Książnica przygotowała się na taką ewentualność, proponując kiermasz "starej" książki.

 – Są to książki, które mamy w dubletach. Nie chcemy ich wyrzucać ani oddawać na makulaturę, bo może ktoś będzie nimi zainteresowany. Damy im drugie życie, a  przy okazji mieszkańcy miasta czy turyści będą mieli okazję wzbogacić swoje księgozbiory domowe – dodaje Piotr Bartnik. 

W letniej czytelni będzie można nie tylko przeczytać czy kupić książki, ale też pograć w gry planszowe. 

 – Bardzo uważamy na obecne przepisy sanitarno-epidemiologiczne. Każdą grę zabieramy do naszej placówki, dezynfekujemy.  Gry są wymieniane. Co dzień w letniej czytelni jest inna gra planszowa – zapewnia dyrektor Książnicy.

Czytelnia w plenerze czynna jest od środy do piątku w godz. 11.00-18.00, w sobotę i niedzielę w godz. 12.00-18.00.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe