Gm. Ulhówek: W Rzeczycy rzeka czeka (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.07.2020, 06:00
  • wd
Gm. Ulhówek: W Rzeczycy rzeka czeka (TYLKO W GAZECIE) Fot. Fb KGW Rzeczyca – Zapraszam na kąpielisko, wstęp wolny – żartuje pan Tomasz.
Przez wioskę Rzeczyca płynie rzeczka o tej samej nazwie. Niegdyś kąpały się w niej miejscowe dzieci. W ostatnich latach ledwie ją było widać spod wysokich traw. Ale to się zmieniło i dzieciaki znów mają się gdzie pluskać.

– Jak byłem dzieckiem, to w tym miejscu było wydzielone kąpielisko. Zresztą do dziś brzegi rzeki są utwardzone. Dzieciaki non stop się tam kąpały – opowiada  Tomasz Maciocha, syn sołtysa Rzeczycy. 

Co zorganizował w wiosce? O tym przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe