Bełżec: Jak nie ASF to koronawirus (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.07.2020, 06:10
  • wd
Bełżec: Jak nie ASF to koronawirus (TYLKO W GAZECIE) W tym roku także nie zobaczymy w Bełżcu pięknego rękodzieła, z którym Bełżec odwiedzała m.in. Elżbieta Anna Dudek, właścicielka Etno-Muzeum w Rozdołach
Już drugi rok z rzędu nie będzie Jarmarku św. Wawrzyńca w Bełżcu. W ub. roku na przeszkodzie stanął zakaz organizowania zgromadzeń i widowisk w związku z ASF, w tym roku pandemia koronawirusa.

Jarmark Świętego Wawrzyńca ma tradycję sięgającą początku XVII wieku. Pozwolenie na organizowanie w Bełżcu dwóch targów i jarmarków na św. Agnieszkę i św. Wawrzyńca w akcie lokacyjnym miejscowości z 1607 roku wydał król Zygmunt III Waza. 

 – Nazwa Jarmark św. Wawrzyńca wróciła na 400-lecie Bełżca w 2007 roku. I już jej nie zmieniamy. Wcześniej jarmarki odbywały się przy okazji dni miejscowości – opowiada o historii jarmarku dyr. GOK-u Karolina Janik

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe