Szach-mat na Rynku Wielkim, czyli trwa już ZLT (PROGRAM)

  • 22.07.2020, 15:30
  • AP
Szach-mat na Rynku Wielkim, czyli trwa już ZLT (PROGRAM)
Balet Cracovia Danza z Krakowa spektaklem "Szachy" według Jana Kochanowskiego zainaugurował 45. Zamojskie Lato Teatralne. A już dzisiaj kolejny spektakl.

Tancerze ożywili XVI-wieczne włoskie i francuskie choreografie, odtwarzając przy tym mistrzowską partię szachów opisaną w poemacie heroikomicznym Jana Kochanowskiego. Rozgrywka między Fiedorem i Borzujem, konkurentami do ręki królewny duńskiej Anny, przeniosła się ze stołu szachowego na scenę, a widz dzięki ożywieniu figur szachowych przeniósł się w świat baśni i wyobraźni. Spektakl dopełniły czytane przez aktora pełniącego funkcję narratora fragmenty dzieła Kochanowskiego.

Tekst pełen wyobraźni i humoru, żywa i dynamiczna akcja, taniec renesansowy i ruch pantomimiczny to niewątpliwie zalety spektaklu wyreżyserowanego przez Pawła Winsczyka. Nad inscenizacją i choreografią czuwała Romana Agnel, dyrektor naczelny i artystyczny baletu. 

Dzisiaj, w środę 22 lipca o godz. 20 w parku miejskim (wejście od strony ul. Królowej Jadwigi) będzie można zobaczyć "Wiśniowy sad" Antoniego Czechowa w wykonaniu Teatru Latarnia z Białegostoku. Będzie to najdłuższy spektakl tego lata (180 minut). Bezpłatne wejściówki na przedstawienie już się rozeszły, ale spektakl w plenerze można podglądać nawet spoza wyznaczonych dla widowni miejsc. Następna odsłona ZLT 29 lipca. Wówczas na Rynku Wodnym (godz. 18) wystawiony zostanie "Lament na placu Konstytucji" stołecznego Teatru Polonia. 

PEŁNY PROGRAM ZLT W NASZYM INFORMATORZE KULTURALNYM

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe