Więcej luzu. Rząd znosi obostrzenia związane z koronawirusem

  • 21.07.2020, 11:25
  • ak
Więcej luzu. Rząd znosi obostrzenia związane z koronawirusem Fot. pixabay.com
Liczba zachorowań na COVID-19 utrzymuje się w Polsce na stałym poziomie, ale nie ma ostrych skoków, więc rząd zdecydował o zniesieniu od 21 lipca pewnych obostrzeń. Co się zmienia?

Zmniejsza się przede wszystkim zalecany dystans społeczny. To nie muszą być już 2, ale wystarczy 1,5 metra. Rządzący uznali, że wzrosnąć może też liczba kibiców na stadionach i w halach sportowych. Mają mieć prawo zajmowania połowy miejsc. Na pola golfowe, korty tenisowe, do stadnin i na tory wyścigowe dla koni, może wchodzić do 300 osób. Zupełnie zniesiony zostaje limit dla korzystających z basenów, zarówno zewnętrznych, jak i krytych. 

Więcej ludzi może też uczestniczyć w konferencjach czy targach. Nowy limit to jedna osoba na 2,5 metra powierzchni, przy jednoczesnym obowiązku zasłaniania ust i nosa. Co drugie miejsce (bez obowiązku tzw. szachownicy) może być zajmowane w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, np. w klubach muzycznych czy w salach salach widowiskowo-sportowych, a także w amfiteatrach.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kaniawirus
kaniawirus 25.07.2020, 04:36
No to może debile od razu napiszcie,ze niz kurw.. nie było ,tylko w bambuko lecieliscie....

Pozostałe