Werbkowice: Ostry spór między wójtem a dyrektorką szkoły (TYLKO W GAZECIE)

  • 21.07.2020, 08:03
  • Mariusz Parol
Werbkowice: Ostry spór między wójtem a dyrektorką szkoły (TYLKO W GAZECIE)
Dyrektor szkoły w Werbkowicach oskarża wójt Agnieszkę Skubis-Rafalską o nękanie o mobbing. A szefowa samorządu zwalnia dyrektorkę ze stanowiska.

Jedna i druga pani mają wobec siebie baaardzo długie listy zarzutów. Konflikt narasta już od dłuższego czasu. Wydaje się, że osiągnął moment kulminacyjny.

O co chodzi? Kto ma rację? Jak to się skończy? Przeczytasz w nowym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (66)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
DF
DF 07.08.2020, 13:54
Pracuje tam jeszcze ten Kronikarz?
Pano Wójt pobudka
Pano Wójt pobudka 02.08.2020, 14:23
Nie wierzę. Normalnie nie wierzę że on tam jeszcze rabotajet.
Jan
Jan 01.08.2020, 09:24
Nauczyciele sie nie zmienia, wnioskow nie wyciagna. Zamiast o dzieciach mysla o sobie i licza ze wroci "stare" . Sekretarz pracuje-znaczy caly dzien siedzi zamkniety w gabinecie.
Jan II
Jan II 02.08.2020, 07:41
Jakie powody zamknięcia się i odizolowania od "dobra mieszkańców"?
Zbych
Zbych 03.08.2020, 20:39
Ludzie dowiedzieli sie, ze dziala na szkode gminy. Szkodnik jeden!
Trzeszczańczyk
Trzeszczańczyk 31.07.2020, 18:22
Co tam dobrego w Werbkowicach kochani? Jakieś dobre wieści?
radzę
radzę 28.07.2020, 18:16
Pani Wójt trzymać wszystkie papiery pod kontrolą. Uważać na krety.
Hanna
Hanna 27.07.2020, 10:19
Trzyma Pani jeszcze tego jegomościa i płaci mu hajs? Gratuluję. A opowiada że w prokuraturze i w sądzie pracy Panią "załatwi".
Cukrownik
Cukrownik 28.07.2020, 11:56
Pani czeka na wezwanie do prokuratury tak jak Pani była Starosta? Trzyma Pani za nasze pieniądze darmozjada? Gratulacje!
Robert
Robert 28.07.2020, 15:57
Dokladnie. Na fb.pisze o kulturze, klasie i wyksztalceniu osoby ktorej nie zna. Szczegolnie ta kultura mnie zaintrygowala. On nie ma w sobie nic-i wbijanie sie w garnitur tu nic nie pomoze. Cytujac klasyka"to lepiej juz zostac uczciwym czlowiekiem panie Kokeszko"
Snoop Dogg
Snoop Dogg 27.07.2020, 15:39
Smoke the weed, everyday
Don't smoke the seeds, no way
Smoke the weed, hey
Smoke the weed
Gmina jest nieprzyjazna
Gmina jest nieprzyjazna 26.07.2020, 08:52
Byłem świadkiem jak kilka razy kronikarz potraktował naszą kochaną Danusię M. Tak samo będzie traktował innych gdyż uważa się za alfę i omegę. Ta cała Pani Wójt wszystko co teraz przechodzi ma na własne życzenie.
Xx
Xx 25.07.2020, 12:35
A to przeciez kaczki z jednej paczki.
kto straszy
kto straszy 28.07.2020, 11:18
Komuż zależało żeby Wójta umoczyć w wydatki i przekroczenie budżetu. Miałaby teraz kłopoty finansowe. Brawo, że Pani w porę się ustrzegła jednego pana.
Obiektywny obserwator
Obiektywny obserwator 24.07.2020, 20:43
Zamieszczam swoją opinię nt. artykułu dotyczącego „wymiany ciosów” pomiędzy dyrektorką a wójtową, zamieszczonego na łamach jednego z tygodników regionalnych, oczywiści nie „Kroniki Tygodnia”. Skłoniła mnie do tego sytuacja sprowokowana przez redakcję tamtego czasopisma, gdyż obiektywnych komentarzy krytycznych wobec autora artykułu oraz tekstu nie można napisać, gdyż redakcja tego czasopisma ich nie zamieszcza, a artykuł robi wrażenie jakby był napisany przez jedną z zainteresowanych stron… Po lekturze tego pozbawionego obiektywizmu tekstu chciałoby się zawołać: Auuuuuuuuuuuuuuu…. na jakie psy zeszło regionalne dziennikarstwo….
Obserwuję
Obserwuję 25.07.2020, 12:34
Szczerze. Kiedyś Tygodnik był dla mnie gazetą naj. Od pewnego czasu jest nim Kronika. Tak trzymać

RB
RB 25.07.2020, 10:33
Już dawno nie kupuję i nie czytam tamtego tygodnika. W KT można komentować a i jakość tekstów jest dużo lepsza.
XYZ
XYZ 24.07.2020, 18:07
tragedia z tą szkołą... WSTYD
Ewka
Ewka 24.07.2020, 18:43
Wstyd to bedzie jak ludzie sie dowiedza co tam sie dzieje. Mysle,ze jak nie ma tandemu dyrektor-sekretarz,to sprawy sie wyjasnia,a emocje wycisza.
MIESZKANKA
MIESZKANKA 24.07.2020, 12:44
Pani Wójt traktuje szkołę jak prywatny folwark do załatwiania swoich chorych dążeń. Dając Pani Dyrektor poparcie (na początku ) Wójt miała nadzieję że jej niecne plany będą spełnione . Niestety stało się inaczej. Dyrektorka szkoły nie zwolniła wskazanych ,,niewygodnych'' dla Pani Wójt nauczycieli i tym posunięciem bardzo naraziła się włodarzowi naszej gminy. Pani Wójt jest skonfliktowana z wieloma środowiskami lokalnymi co rokuje czarną przyszłość naszej gminie. LUDZIE OBUDŹCIE SIĘ. REFERENDUM TO JEDYNE ROZWIĄZANIE PROBLEMÓW.
Ziuk
Ziuk 24.07.2020, 10:09
Panią Wójt wybrali ludzie, mieszkańcy. Panią dyrektor komisja konkursowa pewnie 3-5 osobowa. Kronikarza przynieśli w teczce. Kto tu ma legitymację do rządzenia? To Pani Wójt dobiera sobie osoby do pracy inaczej nie zrealizuje swojego programu wyborczego jak ciągle ktoś będzie kłody pod nogi rzucał.
Zbych
Zbych 24.07.2020, 11:19
Bo ktos ma chrapke na wojtowanie to miesza
SKol
SKol 25.07.2020, 09:20
Nawet wiemy kto.
O!
O! 25.07.2020, 11:43
Czyżby to pan, który od niedawna tak bardzo ukochał ziemię werbkowicką?
dromader
dromader 25.07.2020, 12:02
No szykują się na Werbkowice,Trzeszczany i miasto Hrubek. Niestety powiat już odbity.
Optymista
Optymista 25.07.2020, 21:26
Z Trzeszczanami tak łatwo nie pójdzie,za rządami PSL nie tęsknimy.Pamietamy.




stagnację i marazm.
Szerszeń
Szerszeń 25.07.2020, 17:45
A ja z uporem maniaka będę twierdzić: uważajcie na szewca. Krąży po gminach i załatwia sprawy.
Kibic
Kibic 23.07.2020, 17:32
Piszący artykuły powinni powinni zwrócić szczególną uwagę na obiektywne fakty,, a nie na opowiastki czy urojenia jakiejś pani...
Zdaje się, że najlepszym wyjściem byłoby wysłanie na ponowne badania, jakie przeprowadza się każdemu zatrudnianemu pracownikowi przed podjęciem pracy w zakładzie pracy, pod kątem czy sprosta zajmowanemu stanowisku... A w Szkole Podstawowej w Werbkowicach szkoda tylko dzieci, rodziców i nauczycieli...
Cukrownik
Cukrownik 23.07.2020, 15:06
Radzę policzyć szable przed absolutorium, bo słychać że inni szatani tam działają ostro od kilku dni.
bg
bg 23.07.2020, 08:33
Gratuluje Pani Wójt wyboru sekretarza,takiego konfidenta to nawet rząd nie ma.Pierwszy raz się spotykam że ktoś tak bezczelnie swoje gniazdo Sr..a!!!!! Swoją drogą mógłby ktoś na czym ten Pan jedzie?
Wojtek
Wojtek 23.07.2020, 18:58
Odwagi Pani Wójt. Dać Pani kontakt do odpowiednich służb żeby zrobiły porządek z kronikarzem? Czy nadal będzie Pani udawała że nie ma problemu?
b12
b12 23.07.2020, 12:37
Jak Nitras. Na tym samym. :)
Xy
Xy 23.07.2020, 12:43
Nitrasowi to on moze buty wiazac
Ewa
Ewa 23.07.2020, 09:54
Pisal w Hrubieszowie-to nie wystarczajacy powod zeby go nie zatrudniac? Teraz pisze i udziela sie medialnie tutaj. Dostaje na konto kupe hajsu, nic nie robi i jeszcze ludzi buntuje. Jak zyc z takim wichrzycielem pod bokiem? Wojt nie ma dobrej sytuacji: szkola - dyrektor+sekretarz, gmina-sekretarz! I nie ma jak pracowac. Kazdy by chcial rzadzic tylko,ze tu wydawane sa gminne pieniadze. Jakby pani dyrektor wydawala swoje to by mogla sobie robic co chce i zwiewac od wojta, ale wydaje i panstwowe i gminne !
Obywatel
Obywatel 22.07.2020, 14:18
To jakiś absurd, nie znam jeszcze człowieka, który ma wpływ na pogodę i może zabezpieczyć budynek w czasie takiej nawałnicy w 100%. W całych Werbkowicach piwnice pozalewało a problem jest tylko ze szkołą i to jest powód do zwalniania ludzi z pracy? Nie dziwię się, że dyrektor nie chce zwalniać nauczyli, po pierwsze jest to nie zgodne z prawem, po drugie kto z nas chciałby stracić pracę, którą wykonuje od około 15 lat? Jeśli nauczyciele zostali by zwolnieni poszli by do sądu i spawa byłaby dla nich wygrana, więc jaka to oszczędność dla gminy? Zanim się napisze komentarze o tym kogo warto zwolnić a kogo nie, warto pomyśleć, co by było gdybym to ja był na jego miejscu a zostaje zwolniony człowiek, który próbował mnie bronić przed starą pracy.
Miesxkaniec
Miesxkaniec 22.07.2020, 15:16
Mysle, ze to jeden z czynnikow-skladowa.
NINA
NINA 22.07.2020, 15:15
''Nie dziwię się, że dyrektor nie chce zwalniać nauczyli, po pierwsze jest to nie zgodne z prawem, po drugie kto z nas chciałby stracić pracę, którą wykonuje od około 15 lat? Jeśli nauczyciele zostali by zwolnieni poszli by do sądu i spawa byłaby dla nich wygrana, '' TO KIEDY MOŻNA ZWOLNIĆ NAUCZYCIELA ?? KAŻDY Z NAS MA STAŻ PRACY NIERAZ WIĘKSZY I JEST ZWOLNIONY Z PRACY , CO ZA JAKIŚ BEŁKOT
XYZ
XYZ 22.07.2020, 15:42
Oczywiście, że można zwolnić nauczyciela ale nie w przypadku kiedy powodem zwolnienia jest widzi mi się Pani Wójt. Jak można być osobą,publiczną i w taki sposób pozbywać się "swoich wrogów", osoby, które nie głosowały w wyborach na danego kandydata i nie bały się o tym powiedzieć mają być teraz za to karane. Absurd!
Xx
Xx 22.07.2020, 17:53
A co ze zwolnieniami innych? Jest juz glosno na wsi? Czy jestes pewien/pewna, ze dyrektor jest bez winy? Ze wszystko robi zgodnie z prawem?
Xyz
Xyz 22.07.2020, 14:50
Dlatego jak tu ktos wspomnial warto porozmawiac ze wszystkimi pracownikami
OleŚ
OleŚ 22.07.2020, 14:21
O! Ten specyficzny język kronikarza. Tomek w co ty grasz i do której bramki?
Mieszkaniec.
Mieszkaniec. 22.07.2020, 13:35
Widzę Polska Gminna i Powiatowa w pigułce.Tak to niestety wygląda , że ten kogoś zna ,inny zna kogoś innego,ktoś komuś coś.........itp, itd. Straszne i żenujące!!! Cierpią ludzie i wizerunek. Czas chyba coś zacząć zmieniać. Może by tak zrobić raz coś normalnie........i zacząć należy od konkursu na nowego dyrektora!!
R.W.
R.W. 22.07.2020, 13:55
w powiecie to samo narzeczona radnego, sołtys zbierający podpisy....itd. wsio po znajomości
Obserwator
Obserwator 22.07.2020, 13:04
Czytając artykuł i obserwując sprawę z boku mądry człowiek dojdzie do jedynego możliwego wniosku. Trzeba zatrudnić dyrektora całkowicie obcego i z zewnątrz, a nie przynosić dyrektorów w" plecaku".Tak jest od lat i nic się nie zmienia w tym temacie. Prawdziwy merytoryczny konkurs i człowiek z przygotowaniem do zarządzania taką "firmą". z zewnątrz a nie ze środowiska. Jedyne wyjście na uzdrowienie "klimatu".
xyz
xyz 22.07.2020, 12:37
Najgorsza szkoła jaka tylko może być! Nauczyciele mają swoich ulubionych uczniów, brak zainteresowania zwykłymi dziećmi. Zero nauki, nauczyciele opowiadają na lekcjach swoje historie życia, rozmawiają przez telefon, opuszczają salę lekcyjną na dłuższy czas etc. Nie ma roku kiedy szkoła nie staje się pośmiewiskiem w lokalnych gazetach, ciągłe kłótnie..Szkoła liczy jedynie kilku dobrych nauczycieli. W tej szkole uczyłam się ja i moje rodzeństwo oraz wiele osób z którymi się znam i dalej mam kontakt a każde z nas ma taką samą opinię o tej szkole! Po takiej szkole, ciężko jest w przyszłości a tymbardziej w szkole średniej(zaznaczę, że jestem dobrą uczennicą), gdzie wymagana jest wiedza z przeszłości której my nie uzyskaliśmy. Ogromne zaległości. Chciałabym również dopisać,że znęcanie się psychiczne między dziećmi itp. jest w tej szkole na porządku dziennym i nikt z tym nic nie robi, choć każdy wszystko widzi. Pewnie ciężko będzie naprawić tak duże błędy jakimi są edukacja i nauczyciele w tej szkole, natomiast życzę powodzenia bo sam wygląd szkoły to nie wszystko!Cieszę się, że już nigdy nie będę musiała się tam pojawić. NIE POLECAM!

arto
arto 22.07.2020, 14:25
nic dodać nic ująć trafione w sedno sprawy
podatnik
podatnik 22.07.2020, 11:33
NAJWYŻSZA PORA NA PORZĄDKI W SZKOLE ,CO NIEKTÓRZY MYŚLĄ ŻE RZĄDZĄ SWOIM FOLWARKIEM WEDŁUG SWEGO EGO ZAPOMINAJĄC CO DO ICH OBOWIĄZKÓW NALEŻY . SZKOŁA JEST OD EDUKACJI A NIE "GIEREK" .ZATRUDNIĆ NOWYCH NAUCZYCIELI JAK OBECNA KADRA NIE MOŻE SIĘ SKUPIĆ NA SWOICH OBOWIĄZKACH TO DZIĘKUJĘ , BYĆ MOŻE WZROŚNIE POZIOM NAUCZANIA A SZKOŁA BĘDZIE SZKOŁĄ .
Ola
Ola 22.07.2020, 18:21
Bardzo dobrze napisane. Szkola ma sie zajmowac nauczaniem a nauczyciele uczyc sie, przekazywac wuedze i ksztalcic niwe pokolenia a nie tracic czas w pracy na gierki

Pozostałe