Wielka feta w Kryłowie

  • 19.08.2016, 09:24 (aktualizacja 19.08.2016, 09:33)
  • par
Wielka feta w Kryłowie
Wybory najpiękniejszej VIII Europejskich Dni Dobrosąsiedztwa i wielkie gotowanie na ogromnej patelni z finalistą programu kulinarnego MasterChef to nowości tegorocznej imprezy, która odbędzie się w najbliższą niedzielę w Kryłowie i Krecziwie po ukraińskiej stronie Bugu. Gwiazdą wieczoru będzie pop-rockowy zespół Video.

21 sierpnia od rana będzie można przejść na ukraińską stronę po pontonowym moście na Bugu. Przez polowe przejścia graniczne po obydwu stronach rzeki będą odprawiani piesi i rowerzyści. Odprawy rozpoczną się o godz. 9, a zakończą o godz. 19. Chętni do przekroczenia granicy powinni pamiętać o paszporcie.

W samo południe na moście pontonowym spotkają się przedstawiciele władz państwowych Polski i Ukrainy oraz samorządowców z gminy Mircze. Po ekumenicznej modlitwie zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy. Zasłużeni dla promocji gminy Mircze zostaną nagrodzeni Kangurami Kryłowskimi. 

 

Podczas tegorocznej imprezy na wyspie w Kryłowie wystąpią zespoły lokalne, artyści z Ukrainy, zespół Alcoholica, gwiazdą wieczoru będzie grupa Video. To polski zespół muzyczny. Gra muzykę pop-rock. W 2007 r. założyli ten zespół Maciej DurczakWojciech Łuszczykiewicz i Tomasz Lubert. Autorem większości tekstów do piosenek jest Wojciech Łuszczykiewicz. Piosenkę pt. "Bella" zgłoszono do polskich eliminacji 53. Konkursu Piosenki Eurowizji – Piosenka dla Europy 2008. Nie zakwalifikowała się jednak do finału. W 2011 r. zespół Video zdobył pierwszą nagrodę w kategorii zespół roku podczas gali Eska Music Awards. 

 

To nie wszystkie zaplanowane atrakcje.

 

Więcej w papierowym wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

 

>>> Zobacz kalendarz nadchodzących imprez! <<<

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe