Pijany 22-latek w audi zabił dziecko

  • 20.07.2020, 10:46
  • ak
Pijany 22-latek w audi zabił dziecko Fot. KMP Zamość
Chłopiec szedł poboczem. W pewnym momencie uderzyło w niego audi. Młody kierowca był pijany. Życia 13-latka nie udało się uratować.

Wypadek wydarzył się w niedzielę (19 lipca) już po zmroku, ok. godz. 21 w Sitańcu Wolicy. Wstępne ustalenia policji wskazują, że 13-letni chłopiec szedł poboczem i wówczas został potrącony przez osobowe audi, którym kierował 22-latek z gminy Zamość.

Wiadomo, że samochód jechał szybko od strony Sitańca. W pewnym momencie kierowca nie zapanował nad autem, zjechał audi na przeciwny pas ruchu, a później wypadł na pobocze, uderzając w dziecko.

Kierowca odjechał, nie udzielił ofierze pomocy, zatrzymał się dopiero spory kawałek dalej. 

gdy na miejsce dotarły służby, podjęto reanimację chłopca. Niestety, życia 13-latka nie udało się uratować. Wiadomo, że 22-latek, który go potrącił, był pijany. Miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Za to, co zrobił, grozi mu nawet do 12 lat więzienia.

Policjanci ustalają jeszcze dokładne okoliczności i przebieg dramatycznego w skutkach wypadku.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Menel
Menel 25.07.2020, 10:42
25 lat !!! To bylaby kara !!!!!
Andrzej
Andrzej 21.07.2020, 21:06
Uwaga!!!
Grozi mu 12 lat.
To nie znaczy że tyle dostanie.
I tu jest cały dramat !!!!
Ehhh szkoda chłopczyka :( miał całe życie jeszcze.
Ile czasu jeszcze upłynie żeby zmienili kary na bezwzględnie wyższe.
Obywatel
Obywatel 21.07.2020, 20:13
Jak takie wiadomości słyszę to płacze to mogło by być dziecko każdego z nas .
12 lat za zabicie młodego człowieka przez pijanego kierowcę ale on nie jest kierowcą tylko mor....ą .
Jeżeli prokuratura nie zmieni zarzutu lub sędzia da taki wyrok lub niższy to znaczy że oni też przyłożyli łape do śmierci tego dziecka .
Bardzo bardzo mi przykro , kondolencje dla rodziny .
K
K 21.07.2020, 13:32
Tylko 12 lat?? Co do ku**y to jest. Miał przed sobą całe życie..
ślepy
ślepy 20.07.2020, 18:34
I ja mam zrzucać sie przez te 12 lat na utrzymanie tego chwasta?! Do łagrów!!
Gość
Gość 20.07.2020, 16:41
Tylko 12 lat?! Polska ma spwcyficzny wymiar sprawiedliwości...
Hk
Hk 20.07.2020, 15:40
12lat ???? Za zabicie dziecka pod wplywem??!! To jakas farsa!! Dożywocie sie należy !!
Jeżdżę i widzę młodzież za kółkiem (nie wszystka)....
Jeżdżę i widzę młodzież za kółkiem (nie wszystka).... 21.07.2020, 09:56
I będziemy go utrzymać!!! Był świadom (może już w takim stanie ze nie)ale siada po alkoholu (oby tylko) czyli potencjalny morderca!!! Powinna być (z takiego powodu ) śmierć za śmierć , może by inne osoby ,% herosi drog, pomyslaly nad swoim postepowaniem... chociaz nie sądzę.... Szkoda dziecka, cale życie bylo przed Nim....
Oferuję pomoc
Oferuję pomoc 20.07.2020, 12:57
Wie ktoś jakie są personalia tych osób?
Jan
Jan 20.07.2020, 12:17
Czy miało kamizelkę? *** się w łeb i to mocno , tylko idiota kompletny w tej sytuacji może zdawać takie pytanie, kompletny dureń
E.
E. 20.07.2020, 12:06
A czy dziecko mialo kamizelke odblaskowa albo inne refleksy?
Ja tylko zapytam
Ja tylko zapytam 23.07.2020, 17:35
O kur... Nie no serio pytasz , A czy kierowca , miał mózg ? , Czy był trzeźwy ? , Czy umiał jeździć autem ? , Czy umiał zapanować nad nim , Czemu nim tak zapier.... ? I to chyba kierowca zabił to dziecko używając do tego swojego auta.
Nie mam pojęcia tylko dlaczego , za takiego śmiecia mam płacić i go utrzymywać , to nie będziesz w więzienie , tylko wakacje...m
Odpowiedz wtedy ci powiem czy dziecko miało kamizelkę lub odblask.
Których nie trzeba nawet w terenie zabudowanym i oświetlonym....
K
K 20.07.2020, 16:53
A co miało dać tu odblask skoro gościu był pijany jak bela i zjechał na przeciwny pas ruchu nie panując nad pojazdem zacznijmy od tego a w terenie oświetlonym i zbaudowany nie potrzeba odblasku tylko niewidomy by nie zauważyłby a że dziecko poruszało się zgodnie z przepisami ruchu to kierowca jest sprawcą i winnym !!!!!
M
M 20.07.2020, 12:09
A czy kierowca był trzezwy ? A czy kierowca potrafił zapanować nad pojazdem ? Nie ! A dlaczego ? Hmmm niech pomyślę ... Był pijany
Anonimowa
Anonimowa 20.07.2020, 12:01
Moim zdaniem powinien dostać 25 lat w więzieniu.
ona
ona 20.07.2020, 11:16
Ile kuwa?!
Hjsa