Biłgoraj: Polała się krew dla pracownicy MOPS

  • 17.07.2020, 07:09
  • ak
Biłgoraj: Polała się krew dla pracownicy MOPS Fot. KPP Biłgoraj
Bardzo wielu policjantów, ale nie tylko oni włączyli się w zorganizowaną w czwartek (16 lipca) w siedzibie PCK w Biłgoraju akcję poboru krwi. Tym razem odbiorcą płynu ratującego życie była Alina Jargieło, pracownica Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Biłgoraju, u której zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Najbardziej potrzebna była krew z grupy ORh+, ale mile widziani byli też wszyscy inni krwiodawcy. Bo każdy, kto wziął udział w czwartkowej akcji zaznaczał, że robi to z dedykacją dla pani Aliny. 

Wśród krwiodawców było bardzo wielu funkcjonariuszy miejscowej komendy policji.

– Zawsze dołączają do akcji niesienia pomocy, a podczas tej zbiórki oddali krew dla pani Aliny. W tych trudnych czasach, kiedy mierzymy się z zagrożeniem jakie niesie ze sobą koronawirus, nie możemy zapominać o innych. Ciężkie choroby, wypadki drogowe i zdarzenia, w wyniku których pilnie potrzebna jest krew, nie zniknęły. Wiedzą o tym mieszkańcy naszego miasta i powiatu, którzy tłumnie ruszyli do punktu poboru krwi, by podzielić się tym drogocennym darem – podkreśla Joanna Klimek, rzeczniczka KPP w Biłgoraju.

Krew dla chorej biłgorajanki można oddawać cały czas i na terenie całej Polski. Wystarczy podać dane: Alina Jargieło, Oddział Chorób Wewnętrznych, Arion Szpitale sp. z o. o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Dzięki temu każda oddana ilość zostanie zarejestrowana na konto chorej kobiety.

Okazja do podzielenia się tym życiodajnym płynem będzie w Biłgoraju również za niedługi czas. Krwiobus ma stanąć na parkingu Starostwa Powiatowego już 28 lipca (rejestracja dawców potrwa od godz. 8.30 do 12). Ta akcja organizowana z myślą o pacjentach onkologicznych to inicjatywa lekarzy powiatu biłgorajskiego. Zgłaszać się można już teraz telefonicznie pod nr: 84 688 20 68.

ak

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe