Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jeden z nowych przypadków jest w pow. tomaszowskim

  • 16.07.2020, 10:32
  • red.
Koronawirus na Lubelszczyźnie. Jeden z nowych przypadków jest w pow. tomaszowskim Fot. pixabay.com
Wczoraj jeden nowy przypadek SARS-CoV-2 potwierdzono w powiecie hrubieszowskim, dzisiaj jest także jeden w powiecie tomaszowskim. Oba dotyczą osób, które przeszły testy w ramach kwarantanny granicznej.

– Na terenie województwa lubelskiego mamy cztery nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych – poinformowała właśnie Agnieszka Strzępka, rzeczniczka wojewody Lubelskiego.

Dodała, że potwierdzone wyniki zakażenia dotyczą:

  • - dwóch mężczyzn w przedziale wieku 21-40 lat z powiatu bialskiego, którzy mieli styczność z przypadkiem potwierdzonym,
  • - kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu lubelskiego, z kwarantanny granicznej,
  • - kobiety w przedziale wieku 41-60 lat z powiatu tomaszowskiego, z kwarantanny granicznej.

Do dzisiaj na Lubelszczyźnie wykryto 847 przypadków zakażenia, ale już 597 osób wyzdrowiało. Niestety, zmarło 20 pacjentów.

W skali kraju przybyły od wczoraj 333 przypadki koronawirusa. Zmarło 11 pacjentów.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe