Regionalne rozmaitości

  • 18.07.2020, 07:44
  • AP
Regionalne rozmaitości Autorzy, redaktorzy, pomysłodawcy.
Na początku lipca w Narolu, na dziedzińcu pałacu Łosiów odbyła się promocja książki "Od Zamościa po Lwów. Szkice historyczne i literackie" pod redakcją Zdzisława Pizuna, Anny Siemieńskiej i Ryszarda Gawrysia.

Tę niezwykłą bogato ilustrowaną publikację tworzy 26 tekstów autorstwa 19 pasjonatów regionu. Znajdziemy w niej artykuły naukowe, zapomniane historie rodzinne, wspomnienia, opracowania literackie, legendy, poezję oraz sylwetki osób związanych z Roztoczem. W Silva Rerum przeczytamy między innymi opracowanie Anny Rychter o Czytelni Regionalnej Książnicy Zamojskiej. Wydawnictwo zostało przygotowane przez historyków i pasjonatów historii skupionych wokół strony internetowej Tomaszów Lubelski – Bełz – Rawa Ruska. Publikacja zawiera noty biograficzne autorów, streszczenie i podsumowania tekstów w języku angielskim i ukraińskim oraz indeks osobowy.

Publikacja współfinansowana jest m.in. przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim i Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski. Wydanie pierwsze ukazało się w nakładzie 500 egzemplarzy. Do kupienia w tomaszowskim BT Quand przy ul. Zamojskiej 2 i księgarniach zamojskich: Trio z Roztocza przy ul. Grodzkiej 12 (w bramie) i Domu Książki przy ul. Żeromskiego 3 (Centralka). Można nabyć ją również u Zdzisława Pizuna (kontakt przez fb).

AP

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe