Zamość: Kto handluje, ten płaci (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.07.2020, 13:00
  • AP
Zamość: Kto handluje, ten płaci (TYLKO W GAZECIE) Artysta uważa, że płaci za dużo.
W ostatnim numerze "Kroniki Tygodnia" pisaliśmy o Arkadiuszu Burdzie, samouku wykonującym na Rynku Wielkim linoryty. Za 2 mkw., które tam zajmuje, musi płacić miastu miesięcznie 150 zł netto tzw. placowego. ZGL bada sprawę. Artysta ma nadzieję, że jednak zostanie zwolniony z opłaty.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Zakład Gospodarki Lokalowej. Tekst "Placowe za koty i anioły" powstał zanim otrzymaliśmy odpowiedź. W nadesłanej mejlem informacji czytamy, że "wysokość opłat za zajęcie powierzchni płyty Rynku Wielkiego, Solnego i Wodnego oraz innych powierzchni przekazanych w zarządzanie Spółce ustalana jest przed każdym sezonem przez właściciela nieruchomości tj. miasto Zamość. Wszystkie osoby prowadzące działalność na terenach będących własnością miasta Zamość są zobowiązane do uiszczania opłaty za wynajmowaną przez siebie powierzchnię". Wysokość opłaty obowiązująca w tym roku dotycząca punktów sprzedaży (okulary, wata cukrowa, obrazy, rzeźby i inne) za każdy punkt (do 2 mkw.) wynosi 150 zł netto.

Więcej na ten temat w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe