Kultura zobowiązuje

  • 17.07.2020, 06:00
  • Rozmawiała Agnieszka Piela
Kultura zobowiązuje
O oszczędnościach w kulturze i remoncie Zamojskiego Domu Kultury rozmawiamy z Januszem Nowosadem, dyrektorem tej placówki.

Budynek ZDK-u powstał w latach 60. Od kilku miesięcy trwa remont. Jest to pierwszy tak duży remont placówki...

 – Do pracy w Zamojskim Domu Kultury przyszedłem prawie dziesięć lat temu. Zobaczyłem, jakie warunki panują w budynku, zarówno dla pracowników, jak i dla przyjeżdżających gości i artystów. Niemal od początku zabiegałem o przeprowadzenie w nim remontu. To, co jest, to stan nie na te czasy. Nie udało mi się nakłonić ówczesnego prezydenta do generalnego remontu, bo brakowało środków finansowych. Robiliśmy tylko częściowe remonty z dotacji inwestycyjnych miasta. Trochę to trwało, aż wreszcie przyszedł czas na remont budynku. Zielone światło dał prezydent Andrzej Wnuk. 

Całą rozmowę przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Rozmawiała Agnieszka Piela

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe