Za bardzo im się spieszyło

  • 15.07.2020, 08:40
  • Źródło: KMP Zamość
Za bardzo im się spieszyło Fot. policja.pl
37-latek za kierownicą toyoty w Białobrzegach przekroczył dopuszczalną prędkość jazdy o 60 km/h. Na trzy miesiące stracił prawo jazdy i otrzymał wysoki mandat. Podobnie jak siedmiu innych kierowców, którzy na drogach powiatu zamojskiego w terenie zabudowanym jechali z prędkością ponad 100 km/h. Zatrzymani do kontroli miłośnicy szybkiej jazdy to m.in. efekt pracy zamojskiej grupy „Speed”.

W ciągu minionego weekendu na terenie powiatu zamojskiego 8 kierujących z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym na kilka miesięcy pożegnało się z uprawnieniami do kierowania pojazdami.

W niedzielę w Białobrzegach 37-latek ze Zwierzyńca kierując samochodem marki Toyota, w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h na liczniku miał 110 km/h. W Szczebrzeszynie z tego samego powodu na trzy miesiące uprawnienia do kierowania stracił 39-latek jadący BMW oraz 51-letni kierowca fiata. Uprawnienia do kierowania pojazdami z powodu zbyt szybkiej jazdy w obszarze zabudowanym stracili także 44-latek kierujący samochodem marki Subaru oraz jego rówieśnik jadący pojazdem marki Infiniti, 35-letni motocyklista oraz 32-latek za kierownicą toyoty, jak też 58-letni kierowca volkswagena.

Zatrzymani do kontroli drogowej kierowcy za nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego dotyczących ograniczeń prędkości ponieśli konsekwencje prawne. Policjanci zatrzymali im uprawnienia. Oprócz tego otrzymali wysokie mandaty i punkty karne.

Policjanci w m. Bortatycze do kontroli drogowej zatrzymali także 69-latka kierującego fiatem. Mieszkaniec Zamościa nie przekroczył, co prawda prędkości o ponad 50 km/h jednak jak się okazało siadł za kierownicę pomimo zatrzymanych wcześniej uprawnień. Teraz będzie musiał powstrzymać się od kierowania samochodami przez najbliższe pół roku.

Pamiętajmy, że zbyt szybka jazda niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz obowiązujących przepisów to potencjalne zagrożenie dla samych kierowców, przewożonych pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Kiedy nagle na drodze pojawi się przeszkoda, pędzący z nadmierną prędkością kierujący może mieć zbyt mało czasu na bezpieczną reakcję.   

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe