Wieści z "warzywniaka": Taniej nie będzie (TYLKO W GAZECIE)

  • 15.07.2020, 06:18
  • Rozmawiał Mariusz Parol
Wieści z "warzywniaka": Taniej nie będzie (TYLKO W GAZECIE)
O tym, co wypływa na ceny warzyw i owoców w tym sezonie, mówi Jacek Pupeć, właściciel zieleniaków "Pod Galerią" w Zamościu i Hrubieszowie.

W tym roku ceny owoców i warzyw nie należą do najtańszych. Jakie są powody tej drożyzny?

 – Trudno jednoznacznie powiedzieć, powody mogą być różne. Wpływ na wyższe ceny mają przede wszystkim niekorzystne warunki pogodowe. Na przykład mokra wiosna i ostatnie deszcze sprawiły, że truskawek w dobrej jakości jest znacznie mniej niż w poprzednich latach. Ale mniej jest również rąk do pracy przy zbiorach. Koronawirus wstrzymał przyjazdy Ukraińców, którzy są tańszymi pracownikami. Obecnie trzeba zatrudnić Polaków, a to automatycznie zwiększa koszty. Ceny warzyw i owoców mogą się zmieniać w zależności od dnia. Obecnie są one bardzo niestabilne. Taki przykład: dzisiaj fasolka na giełdzie kosztuje 8 zł/1 kg, a za 2 dni ta sama fasolka jest o 4 zł droższa.

Co będzie z cenami za kilka tygodni i za kilka miesięcy? Przeczytasz w najnowszym papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Rozmawiał Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe