Wybory prezydenckie 2020. Według sondaży wygrywa Andrzej Duda

  • 12.07.2020, 20:59
  • red.
Wybory prezydenckie 2020. Według sondaży wygrywa Andrzej Duda Screen z facebook.com Andrzej Duda swoją kampanię wyborczą zakończył w piątek na Rynku Wielkim w Zamościu.
Walka była zacięta, ale wygrać mógł ją tylko jeden z kandydatów. Z sondażowych wyników wyborów wynika, że prezydentem Polski przez najbliższe pięć lat będzie nadal Andrzej Duda. Rafał Trzaskowski miał przegrać z nim o włos.

Z sondażu exit poll wynika, że na urzędującego prezydenta zagłosowało 50,4 procent wyborców, zaś jego konkurenta poparło 49,6 proc. tych, którzy dzisiaj poszli do urn.

Andrzej Duda w swoim wystąpieniu po ogłoszeniu tych danych podziękował wszystkim Polakom, a w szczególności tym, którzy oddali głosy na niego. Pogratulował też wyniku Rafałowi Trzaskowskiemu.

Frekwencja wyborcza, według badań sondażu exit poll wyniosła niemal 70 proc.

Pracownia badawcza Ipsos, podając wynik sondaży podkreśliła, że trudno w tej sytuacji wskazać pewnego zwycięzcę. Margines błędu w badaniach exit poll to 2 procent. Tymczasem różnica między kandydatami wynosi 0,8 proc.

Pełne, prawdziwe wyniki wyborów będą znane po zliczeniu głosów ze wszystkich obwodowych komisji wyborczych w kraju, a także głosy Polaków oddane poza granicami Polski.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ohyda
Ohyda 14.07.2020, 08:00
te pederaści to z Zamościa ?Fuuuuuuuuuuuuuuuuujjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj
Wyborca
Wyborca 13.07.2020, 17:55
Wyborcy Trzaskowskiego ponieśli totalną klęskę wygrał zdrowy rozsądek a przegrało awanturnictwo
Polka
Polka 13.07.2020, 16:52
Jeśli np. emerytowana nauczycielka, skrajnie znerwicowana, tak pragnie "postępowych" rządów to może przecież wyjechać do kraju "postępowego". My kochamy TRADYCJĘ i NORMALNOŚĆ. Co w tym złego? Nie chcemy legalizacji aborcji np.
PEŁO ZŁO
PEŁO ZŁO 13.07.2020, 14:43
ale patologia trzaskowska się zebrała, sam stary beton, pewnie byli ubecy, MŁODZIEŻ ZA DUDĄ ! pseudo biznesmeni płacący grosze za ubecją PO - KOCHAM PATRZEĆ JAK ŻAL IM DUPĘ ŚCISKA
zamosciak
zamosciak 13.07.2020, 00:22
mógł się od razu odcisnąć w alei sław
Polak z krwi i kości
Polak z krwi i kości 13.07.2020, 00:09
Brawo Andrzej Duda, brawo wyborcy Pis, Brawo Wielkiej i Niepodległej Polsce. Zwycięzymy!!!

Pozostałe