Tomaszów Lubelski: Bakterie w wodociągu. Trzeba go gruntownie odkazić

  • 12.07.2020, 07:16
  • ak
Tomaszów Lubelski: Bakterie w wodociągu. Trzeba go gruntownie odkazić Fot. pixabay.com
Co prawda bakterii jest nieco mniej, ale nadal znajdują się w tomaszowskim wodociągu. Sieć jest w tej chwili dezynfekowana.

Komunikat w tej sprawie wydało w sobotę (11 lipca) Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Tomaszowie Lubelskim. Czytamy w nim:

"W związku z zaistniałą sytuacją wynikającą ze stwierdzenia obecności niewielkiej ilości bakterii z grupy coli w wodzie przeznaczonej do spożycia, pragniemy poinformować Klientów Naszej Spółki, że podjęliśmy działania zapobiegające dalszemu namnażaniu się bakterii, poprzez tymczasowe uzdatnianie wody podchlorynem sodu.
Woda jest poddawana codziennej kontroli mikrobiologicznej. Zaobserwowano spadek obecności bakterii z grupy coli w punktach poboru na ujęciu wody oraz brak obecności bakterii z grupy coli w punktach poboru na terenie miasta."

Próbki do badań są pobierane co dnia. Mieszkańcy mają być o wynikach informowani na bieżąco. Tymczasem PGKiM apeluje o o stosowanie się do zaleceń Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tomaszowie Lubelskim. Jakie one są?

Przede wszystkim kranówki nie można pić na surowo, nie należy jej też bez uprzedniego przegotowania używać do przygotowywania posiłków czy mycia owoców albo naczyń. Tylko w przegotowanej można kąpać noworodki i niemowlęta. Bez gotowania wodę można bez obaw wykorzystywać do prania czy też mycia podłóg i spłukiwania toalet.

Więcej na ten temat TUTAJ.

 

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe