Zamość: Wypadek na ul. Lwowskiej. Potrącenie nastolatki

  • 11.07.2020, 12:47
  • Źródło: KMP Zamość
Zamość: Wypadek na ul. Lwowskiej. Potrącenie nastolatki
12-latka przechodząc przez przejście została potrącona przez kierującą toyotą. Dziewczynka trafiła do szpitala. Ze wstępnych ustaleń wynikam, że 12-latka weszła na przejście na czerwonym świetle. Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność.

Do wypadku doszło w piątek, 10 lipca  ok. godziny 16:30.

Dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację o potrąceniu osoby pieszej na przejściu. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z Al. Jana Pawła II.

Jak wstępnie ustalili pracujący tam policjanci kierująca pojazdem m. Toyota poruszała się od Zamościa w kierunku miejscowości Kalinowice. Na skrzyżowaniu potrąciła przechodzącą przez przejście 12-latkę. Prawdopodobnie kierująca miała wówczas zielone światło, a dziewczynka wraz z rówieśniczką weszły na przejście przy włączonym czerwonym świetle.

12-latkę z Zamościa załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że siedząca za kierownica toyoty 31-latka z gm. Łabunie była trzeźwa. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

Pamiętajmy, przed przejściem dla pieszych zawsze należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do sygnalizacji świetlnej. Dotyczy to zarówno kierujących jak i niechronionych uczestników ruchu. Chwila nieuwagi, pośpiech lub też rozkojarzenie może mieć tragiczne skutki dla zdrowia pieszego.

Źródło: KMP Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe