Bezpiecznie, zdrowo, na sportowo - kajakowy spływ po Huczwie

  • 11.07.2020, 14:00
  • Źródło: KPP Hrubieszów
Bezpiecznie, zdrowo, na sportowo - kajakowy spływ po Huczwie Fot. KPP Hrubieszów
Pod takim hasłem odbył się w piątek, 10 lipca spływ kajakowy dla dzieci zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Uchaniach oraz drużynę harcerską 9 WDH w Uchaniach. Na spotkaniu pojawili się również policjanci, którzy przybliżyli uczestnikom zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą oraz podczas letniego wypoczynku.

Hrubieszowscy policjanci udali się na miejscową przystań kajakową, gdzie podczas letniego wypoczynku spotkali się z dziećmi i ich opiekunami, aby porozmawiać o bezpieczeństwie zarówno nad wodą jak i podczas innych codziennych zabaw. Spotkanie było zorganizowane przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Uchaniach oraz drużynę harcerzy 9 WDH im. M. Konopnickiej w Uchaniach.

Wakacyjne wydarzenie dla dzieciaków i ich rodzin sfinansowała Gminna Komisja Przeciwdziałania i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Uchaniach w ramach akcji „Bezpiecznie, zdrowo, na sportowo”.

Policjanci przypomnieli zgromadzonym zasady bezpiecznego zachowania podczas wakacji. W trakcie spotkania omówione zostały zasady bezpieczeństwa nad wodą i w wodzie. Mundurowi rozmawiali również o niebezpieczeństwach jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi jak i na drodze oraz sposobach ich uniknięcia.

Na koniec spotkania funkcjonariusze rozdali dzieciom elementy odblaskowe oraz życzyli bezpiecznych i spokojnych wakacji.

Źródło: KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe