Zamość: Place w remoncie. Będą utrudnienia

  • 09.07.2020, 09:15
  • Źródło: UM Zamość
Zamość: Place w remoncie. Będą utrudnienia Fot. UM Zamość
Plac Wolności i Plac M. Stefanidesa zostały w środę przekazane firmie STRABAG Sp. z o.o. - wykonawcy projektów pn. Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Melchiora Stefanidesa wraz z odcinkiem ulicy Łukasińskiego w Zamościu oraz Remont konserwatorski- Przebudowa Placu Wolności wraz z odcinkiem ulicy Kościuszki oraz odcinkiem ulicy Okopowej w Zamościu).

Umowy na realizację zadań zostały podpisane 1 lipca, pisaliśmy o tym TUTAJProjekty realizowane przez Miasto Zamość, mają dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych.

Teraz wykonawca w uzgodnieniu z miastem, przygotowuje projekt tymczasowej organizacji ruchu, który określi jakie fragmenty placów i w jakim terminie, będą wyłączane z ruchu.

- Na pewno nie dopuścimy do sytuacji, w której oba place, zarówno Stefanidesa jak i Wolności, będą zamknięte w tym samym czasie. Wykonawca zaplanuje prace w taki sposób, aby zmotoryzowani mogli z nich korzystać na zmianę, oczywiście z utrudnieniami wynikającymi z charakterystyki prowadzonych prac budowlanych - wyjaśnia dyrektor Zarządu Dróg Grodzkich w Zamościu Marcin Nowak.

Realizacja obu projektów zakończy się w listopadzie 2021 r.

Źródło: UM Zamość

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe