Gm. Werbkowice: Pani Dominika skończyła 100 lat! Życzymy duuużo zdrowia!

  • 08.07.2020, 13:00
  • ak
Gm. Werbkowice: Pani Dominika skończyła 100 lat! Życzymy duuużo zdrowia! Fot. UG Werbkowice
Piękny wiek, wyjątkowe urodziny. Pani Dominika Piluś z Adeliny w gminie Werbkowice świętowała w poniedziałek (6 lipca) swoje 100 urodziny.

Dostojna jubilatka przyszła na świat 6 lipca 1920 roku w Adelinie jako Dominka Cieśla. W wieku 32 lat po raz pierwszy wyszła za mąż za Józefa Prusa. Powojenne lata wraz z małżonkiem spędziła w rodzinnej miejscowości, gdzie prowadzili razem gospodarstwo rolne. Owdowiała w wieku 58 lat. Jakiś czas żyła sama, by w 1992 roku związać się ze Stanisławem Pilusiem. Przeżyli w zgodnym małżeństwie 19 lat.

Niestety, pani Dominika nie doczekała się potomstwa, ale nie jest sama. Po śmierci drugiego męża zamieszkała z nią siostrzenica Dorota ze swoją rodziną. Dzięki temu jubilatka jest stale otoczona troską najbliższych. Cieszy się dobrym zdrowiem i bystrością umysłu.

Z okazji urodzin serdeczne życzenia pani Dominika przyjmowała nie tylko od krewnych. Wizytę złożyła jej wójt Werbkowic Agnieszka Skubis-Rafalska, która odwiedziła sędziwą mieszkankę gminy z kwiatami i prezentami oraz listem gratulacyjnym od premiera.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe