Przedziwna historia mariawitów (TYLKO W GAZECIE)

  • 08.07.2020, 07:00
  • Bogdan Nowak
Przedziwna historia mariawitów (TYLKO W GAZECIE) "Czy spełnisz to, czego od ciebie żądają przełożeni? – zapytał o. jenerał Kowalski, a o. Szczepan stał, utkwiwszy wzrok w ziemię i milczał jak grób" – podpis pod tym rysunkiem ukazał się w 1911 r. w czasopiśmie "Świat".
Dzieje pewnego zgromadzenia, które zostało obłożone przez papieża klątwą.

Zgromadzenie Kapłanów Mariawitów oraz Zgromadzenie Sióstr Mariawitek Nieustającej Adoracji Ubłagania powstało na przełomie XIX i XX wieku. Stworzyła je Feliksa Kozłowska, mistyczka oraz początkowo rzymskokatolicka zakonnica, nazywana przez swoich zwolenników "mateczką". Jej objawienia Miłosierdzia Bożego nie były jednak uznawane przez Kościół katolicki. W 1906 r. mateczka została ekskomunikowana przez papieża Piusa X.

Więcej na ten temat przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe