Hrubieszów: Nie oglądają się na innych

  • 10.07.2020, 07:00
  • par
Hrubieszów: Nie oglądają się na innych Łączne koszty rekultywacji osiedlowego boiska wyniosły około 12 tys. zł.
Czyny społeczne kojarzone z PRL-em, nadal cieszą się niesłabnącym odzewem na osiedlu "Zielone" w Hrubieszowie. Niedawno osiedle to otrzymało od miasta działkę przylegającą do tamtejszego boiska. Mieszkańcy sami ją zaorali, zagrabili i zasiali trawę.

– Miasto przekazało naszemu osiedlu 20-arową działkę przylegającą do boiska. Na tym pasie gruntu trzeba było utworzyć tzw. strefę buforową. Jest niezbędna, bo boisko sąsiaduje z polem, na którym sezonowo wykonywane są różne prace agrotechniczne i opryski chemiczne. Postanowiliśmy, że sami przygotujemy kawałek boiska i tę działkę pod wysiew trawy – tłumaczy Henryka Letnianczyn, przewodnicząca osiedla "Zielone". 

W czynie społecznym aktywnie uczestniczyło 10 mieszkańców osiedla.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe